کاندید مناسب لابیاپلاستی

چه کسانی کاندید مناسب لابیاپلاستی هستند؟

در این مقاله به بررسی کاندید مناسب لابیاپلاستی خواهیم پرداخت. این جراحی در بیشتر مواقع به دلیل زیبایی انجام می شود ولی باید افراد واجد شرایط برای انجام این جراحی باشند، افرادی که دارای لابیاهای نامتقارن و بزرگ هستند یا در برقراری رابطه جنسی مشکل دارند و اذیت می شوند می توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند.

در ادامه شرایطی که برای انجام این جراحی لازم است را بررسی خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

کاندید مناسب لابیاپلاستی باید دارای چه شرایطی باشد؟

در ادامه برخی از شرایطی که منجر می شود تا افراد به انجام جراحی لابیاپلاستی روی بیاورند را بررسی خواهیم کرد.

افرادی که از ظاهر لابیای خود رضایت ندارند!

مشکل در ظاهر لابیا به دلیل عوامل مختلفی ممکن است ایجاد شود، برخی از این عوامل عبارتند از:

زایمان واژینال

زایمان واژینال یا زایمان طبیعی منجر به بروز تغییرات عمده‌ای در ظاهر لابیا می‌شود و اکثر خانم‌ها پس از زایمان به انجام این جراحی فکر می‌نمایند اما باید این نکته را بدانید که تنها در صورتی می‌توانید جهت جراحی اقدام نمائید که قصد بارداری مجدد نداشته باشید، در صورتی که این جراحی را انجام دهید و پس از چند سال دوباره زایمان طبیعی داشته باشید ممکن است دچار مشکلاتی مشابه شوید بنابراین زمان انجام جراحی را به هنگامی موکول نمائید که دیگر قصد بچه دار شدن را نداشته باشید.

مشکلات مادرزادی در ظاهر لابیابر

خی از افراد از همان بدو تولد ممکن است اندازه‌ی لابیای مینور بزرگتر از حد نرمال باشد و در هنگام ورزش و پوشیدن لباس زیر برای آنها موجب مشکلاتی شود، همچنین عفونت‌های مکرر در دستگاه تناسلی یکی دیگر از مشکلاتی است که به دلیل بزرگ بودن لب‌های لابیای مینور ایجاد می‌شود.

عدم تناسب و تقارن در لابیاها

لابیای مینور و ماژور در شکل دهی ناحیه خارجی تناسلی نقش عمده‌ای دارد، هرگونه عدم تناسب و یا عدم تقارن در دو طرف لابیای مینور و یا ماژور می‌تواند منجر به کاهش اعتماد به نفس در هنگام رابطه جنسی شود، جراحی لابیاپلاستی گاهی اوقات نقش مهمی در روابط جنسی افرادی که سالها از مشکلات لابیا رنج می‌برده‌اند ایفا می‌نماید.

افرادی که دچار مشکلات پزشکی هستند!

همان طور که پیشتر اشاره کردیم اکثر افرادی که جهت انجام این جراحی اقدام می‌نمایند از ظاهر لابیای خود رضایت ندارند اما برخی افراد نیز به دلیل مشکلات پزشکی اقدام می‌نمایند، برخی از مشکلاتی که ممکن است منجر به لزوم این جراحی شود عبارت است از:

 • عدم رضایت جنسی
 • عفونت‌های مکرر به دلیل بزرگ بودن لبه‌های لابیای مینور
 • ایجاد سوزش، خارش و ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس‌های ورزشی خاص مانند لباس شنا، لباس‌های ژیمناستیک و …
 • احساس ناراحتی در هنگام دوچرخه سواری

آیا سن افراد در شرایط کاندید مناسب لابیاپلاستی تاثیر دارد؟

افرادی که به سن قانونی رسیده‌اند می توانند برای انجام این جراحی اقدام کنند. با توجه به اینکه این عمل یک جراحی انتخابی است بنابراین تنها خود فرد می‌تواند جهت این جراحی رضایت بدهد و تا رسیدن به سن قانونی که در اکثر کشورها ۱۸ سال است فرد نمی‌تواند درخواست انجام جراحی را داشته باشد. با توجه به اینکه تا سن ۱۸ سالگی ممکن است تغییراتی در حین بلوغ در ناحیه تناسلی رخ بدهد از لحاظ پزشکی نیز لازم است که فرد تا رسیدن تا ۱۸ سالگی و اتمام تغییرات بلوغ جهت انجام این جراحی صبر نماید.

تماس با دکتر ندا حاجیها

چه شرایطی منجر به کاندیدای نامناسب لابیاپلاستی می شود؟

برخی از شرایط موجب می شود تا افراد برای انجام این جراحی مناسب نباشند که عبارتند از:

افرادی که از سلامت جسمانی مناسب برخوردار نیستند!

جهت انجام این جراحی باید از لحاظ جسمانی سالم باشید و دچار بیماری‌های مزمن نباشید، برخی از بیماری‌هایی که مانع از انجام جراحی می‌شود عبارت است از:

 • بیماری‌های خونی که منجر به عدم انعقاد خون می‌شود.
 • بیماری دیابت
 • هرگونه عفونت در ناحیه تناسلی
 • بیماری‌های خودایمنی
 • عفونت‌های پوستی فعال و …
  پیش از جانجام این جراحی باید فهرستی از تمام داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید، مصرف برخی داروها ممکن است در روند جراحی تداخل ایجاد نماید.

افرادی که از سلامت روحی مناسب برخوردار نیستند!

پس از جراحی ممکن است تمام خواسته‌هایی که فرد از جراحی داشته مطابق میل او انجام نشود، این مشکل در تمام جراحی‌های زیبایی وجود دارد و بیمار باید بتواند این تغییرات را به صورت واقع بینانه قبول نماید، تغییراتی مانند کاهش بیش از اندازه‌ی لابیا، عدم تقارن در دو طرف لابیا، ایجاد اسکار پس از بهبود زخم‌ها و …. در صورتی که بیمار از سلامت روحی مناسبی برخوردار نباشد ممکن است پس از ایجاد این مشکلات دچار افسردگی و یا مشکلات روحی شود، بنابراین لازم است زمانی جهت این جراحی اقدام نمائید که از لحاظ پزشکی و یا زیبایی دچار مشکلات حاد در ناحیه لابیا باشید و هم چنین از جراحی انتظار نتایج طبیعی و واقع گرایانه نه یک معجزه‌ی زیبایی را داشته باشید.

سوالات متداول کاندید مناسب لابیاپلاستی

آیا افراد زیر سن ۲۰ واجد شرایط برای لابیاپلاستی هستند؟

خیر، افراد زیر ۲۰ سال باید بعد از رسیدن به سن ۲۰ و بالاتر برای انجام این جراحی اقدام کنند چرا که رشد آن ها کامل نشده و مدام در حال تغییرات هستند.

آیا افرادی که به بیماری زگیل تناسلی مبتلا هستند کاندید مناسب لابیاپلاستی هستند؟

خیر، باید در ابتدا تمام بیماری ها و مشکلات پوستی برطرف شده و سپس نسبت به انجام این جراحی اقدام شود.

در نهایت باید بدانید که…

در انتها باید گفت کسانی که دارای مشکلاتی در ناحیه تناسلی خود هستند، که بزرگ بودن لابیاها عامل آن است می توانند با مشورت پزشک متخصص زنان و جراح زیبایی زنان برای این جراحی اقدام کنند و کاندید مناسب لابیاپلاستی به شمار می روند. با انجام این جراحی علاوه بر رفع مشکلاتی نظیر عفونت های مکرر می توان به زیبایی مناسبی در این ناحیه نیز دست یافت.

لینک های مفید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =