لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی دستگاه تناسلی است که باعث کاهش اندازه و یا تغییر شکل لب های خارجی واژن می‌شود. بسیاری از خانم ها با لابیاهای بزرگ یا نامتقارن متولد می شوند. همچنین برخی دیگر پس از زایمان یا به دلیل افزایش سن دچار بزرگی یا تغییر شکل لابیا می شوند. ظاهر لب های بزرگ شده واژن می تواند باعث خجالت از شریک جنسی یا از بین رفتن اعتماد به نفس خانم ها شود.

برخی از خانم ها فقط می خواهند مانند زنانی که در مجله ها یا فیلم ها می بینند زیبا به نظر برسند. تحریک مزمن لب های واژن ممکن است در خانم هایی که لباس تنگ می پوشند ایجاد ناراحتی کند. این مساله می تواند در رابطه جنسی، ورزشی یا سایر فعالیت های بدنی آنها اختلال ایجاد کند. بدون شک ۸۰ درصد موارد جراحی لابیاپلاستی به علت مسائل درمانی و ۲۰ درصد بخاطر زیبایی است.

عمل-لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی می تواند زیبایی ظاهر واژن را تا حد زیادی افزایش دهد، به بسیاری از زنان اعتماد به نفس بیشتری می بخشد و خانم هایی که لابیا آنها تحریک و دچار درد می شود، اغلب پس از جراحی تسکین می یابد. از بین رفتن عفونت های رایج قارچی و درمان صددرصدی آن می‌تواند همین جراحی لابیاپلاستی باشد.

اگر فکر می‌کنید نیاز به لابیاپلاستی دارید، بهتر است با جراح زیبایی زنان مشورت کنید. می‌توانید شماره تماس خود را بگذارید تا مشاورین ما با شما در تماس باشند.

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
لطفا دوباره تلاش کنید

عمل لابیاپلاستی چیست؟ و چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی، روشی است که به کوچک کردن طول لابیا مینور (لب داخلی واژن) می پردازد. این روش عمدتا با هدف جوانسازی واژن انجام می شود و می تواند به تسکین علائم ناشی از هایپرتروفی (بزرگ بودن لابیا) کمک کند. بزرگ بودن لابیا مینور می تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شود. هم چنین بسیاری از خانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند و یا احساس ناراحتی می کنند، به خصوص هنگام راه رفتن و انجام کارهای روزانه. در صورتی که خانمی از مشکلات گفته شده خسته شده باشد، می تواند از مزایای لابیاپلاستی بهره ببرد.

عمل لابیاپلاستی

پس می توانیم به این نتیجه برسیم که لابیاپلاستی علاوه بر تاثیری که بر روی زیبایی و جوانسازی واژن می گذارد، جنبه های درمانی نیز دارد.

هدف از انجام عمل لابیاپلاستی

 • کوچک کردن لبه های ماژور
 • متقارن کردن لبه های بیرونی
 • تحریک پذیری بیشتر کلیتوریس
 • کاهش احساس درد هنگام رابطه جنسی
 • کاهش احساس درد و ناراحتی هنگام فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری
تماس با دکتر ندا حاجیها

جراحی لابیاپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

بسیاری از خانم ها به طور مادرزادی با بافت نامتقارن یا لبه های اضافی در ناحیه خارجی واژن متولد می شوند. یائسگی در زنان نیز منجر به آویزان و شل شدن لبه های واژن به دلیل از دست دادن کلاژن و الاستین می شود. خانم هایی که هنگام راه رفتن یا ورزش یا رابطه جنسی به دلیل وجود بیش از حد بافت در این ناحیه، احساس ناراحتی می کنند، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لابیاپلاستی هستند. مراجعین عمل زیبایی واژن اکثرا خانم هایی هستند که:

 • به سن یائسگی رسیده اند.
 • سن آنها افزایش یافته است.
 • دچار کاهش وزن شدید شده اند.
 • تجربه بارداری و زایمان طبیعی داشته اند.
 • به صورت ذاتی دچار افتادگی و شلی عضلات کف لگن هستند.
 • عوامل ژنتیکی که منجر به بزرگ شدن، کشیدگی، عدم تقارن و یا ترکیبی از تمام این عوارض در ناحیه لابیای مینور آنها ایجاد شده است.

نکته مهم

چه سنی برای لابیاپلاستی مناسب است؟

بسیاری از دختران جوان شاید بخواهند این عمل را انجام دهند و زیبایی بیشتری داشته باشند. باید بدانید که سن مناسب لابیاپلاستی زمانی است که بدن رشد کامل خود را انجام داده باشد. بنابراین در دختران جوان و زیر ۲۰ سال توصیه به انجام این عمل نمی شود. بهتر است این عمل را باتوجه به شرایطی که دارید انتخاب کنید. مثلا اگر میخواهید به زودی بچه دار شوید و حاملگی در پیش دارید بهتر است این عمل را به بعد از زایمان موکول کنید. اگر سن خیلی کمی دارید کمی صبر کنید تا بدنتان رشد کامل خود را انجام دهد. اگر در سنین ۲۰ تا ۴۰ سال هستید و به این جراحی نیاز دارید به طور کلی شما یک فرد مناسب برای انجام این عمل هستید.

انواع تکنیک‌های عمل لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی، روش بسیار ساده و سرپایی است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود، که البته در صورت تمایل می توان از بیهوشی نیز استفاده کرد. جهت انجام این روش، قسمت کوچکی از لابیا به آرامی و با دقت، جهت اصلاح مشکلات بیمار بریده می شود. در پایان، لبه های لابیا با بخیه های قابل جذب بسته خواهد شد.

در صورتی که این عمل با بی حسی انجام شود، بیمار می تواند بلافاصله بعد از جراحی، به منزل برگردد و مشکلی در انجام کارهای خود نخواهد داشت. اما در صورتی که عمل با بیهوشی انجام شود، بهتر است فردی بیمار را همراهی کند، چرا که تا چند ساعت بعد از عمل، عوارض ماده بیهوشی در بدن باقی خواهد ماند.

این که جراح تصمیم بگیرد از چه تکنیکی برای عمل لابیاپلاستی استفاده کند بسته به شکل، آناتومی و شرایط بدنی هر شخص متفاوت خواهد بود و اینکه چه روشی برای هر فرد رضایت بخش تر است تماماً به تصمیم خود پزشک جراح زیبایی زنان وابسته می باشد. تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد اما دو تکنیک رایج که اغلب توسط دکتر لابیاپلاستی بکار گرفته می شود شامل موارد زیر می باشد:

Trim Technique

ساده ترین روشی است که پزشک جهت انجام لابیاپلاستی استفاده می کند. در این روش، برش عمودی کوچکی با استفاده از لیزر و یا چاقوی جراحی در امتداد طولی لابیا ایجاد می شود. در مرحله بعد، هر گونه بافت اضافی ناحیه برداشته خواهد شد. این روش برای خانم هایی مناسب است که از طول لابیاها و یا نامتقارن بودن لبه های لابیاها ناراضی هستند. علاوه بر این، خانم هایی که خواهان روشن تر شدن پوست نواحی اطراف لابیا هستند، این روش برای شان مناسب تر است.

این تکنیک شامل یک برش ساده توسط لیزر یا چاقوی جراحی در لبه های کوچک واژن می باشد. سپس گیره ای را برای جلوگیری از خونریزی و قطع گردش جریان خون در ناحیه برش قرار می گیرد. سپس بخیه زده می شود. به دلیل آسان بودن این روش ترجیح اغلب جراحان می باشد.

تکنیک-Trim-Technique

 Wedge Technique

بافت اضافی لابیا برداشته می شود. زخم  با استفاده از فلپ پوستی بسته می شود. به همین خاطر، بافت طبیعی لابیا نیز باقی می ماند و کمترین میزان اسکار بر جای خواهد ماند. در این روش، امکان برداشت همزمان چین های اضافی کلیتوریس نیز وجود دارد. روش Wedge، مناسب خانم هایی است که از نامتقارن بودن لابیاهای خود ناراضی هستند.

تکنیک-Wedge-Technique

شامل برداشتن یک برش گوه یا V شکل یا بافت ضخیم از ناحیه میانی لابیای کوچک می باشد. برخلاف روش قبلی چین و چروک های طبیعی لبه های واژن حفظ می شود و ظاهری غیرطبیعی ندارد. روش گوه جای زخم کمتری به جا می گذارد که تشخیص آن اغلب دشوارتر است.

 Z-PlastyTechnique

در شرایطی که نیاز به برداشتن میزان بافت بیشتری از لابیاها باشد از این تکنیک استفاده می شود. طی این روش ممکن است بخشی از کلیتوریس و قسمتی از پرینه برداشته شود. شکل بافت برداشته شده در این تکنیک به شکل W یا Z می باشد.

Z-Plasty-Technique

بهترین روش عمل لابیاپلاستی چیست؟

جراحی لابیاپلاستی با روش های مختلفی از جراحی با تیغ گرفته تا استفاده از پلاسما جت و استفاده از آر اف و یا لابیاپلاستی با لیزر انجام می گیرد.

اما کدام یک از این روش ها بهتر است. معمولا در ابتدا فرد توسط پزشک معاینه می شود. بررسی های لازم انجام می گیرد و بر طبق شرایط هر فرد عمل متناسب آن انجام می گیرد. اما لیزر به نسبت سایر روش ها مزایایی دارد که قابل توجه است. این مزایا را از زبان دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ببینید و بشنیود.

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره ببرند؟

قسمت خارجی ناحیه تناسلی را لابیا می نامند: لابیا مینور و لابیا ماژور. لابیا ماژور، لب های خاجی و بزرگ که موهای ناحیه تناسلی در این قسمت رشد می‌کند. لابیا مینور، لب‌های داخلی و کوچک تر که هیچ گونه مویی در این ناحیه مشاهده نمی‌شود. در حالت طبیعی، لابیا مینور، بیرون زده تر از لابیا ماژور می‌باشد.

این بیرون زدگی در برخی خانم ها بسیار بیشتر از حالت طبیعی است و می تواند منجر به بروز مشکلاتی در زیبایی ظاهری و یا مشکلات سلامتی شود. مشکلاتی از قبیل احساس درد و ناراحتی حین رابطه جنسی و انجام برخی فعالیت ها. اما خوش بختانه، لابیاپلاستی به رفع این قبیل مشکلات کمک می کند.

کاندید مناسب لبیاپلاستی فردی است که هم از لحاظ جسمانی به این عمل نیاز دارد و این عمل مشکلاتی مثل عفونت و بوی بد واژن را برای فرد ایجاد کرده است. لابیای بیش از حد بزرگ می تواند مشکلاتی مثل عفونت را پدید آورد. اعتماد به نفس را در رابطه زناشویی پایین می آورد و فرد را در راه رفتن و لباس پوشیدن دچار مشکل می کند. اگر چنین شرایطی را دارید جزو کسانی هستید که برای این عمل مناسبید.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از سوالات بسیار شایع این است آیا لابیاپلاستی در دختران باکره قابل انجام است؟ گفتنی است که انجام این جراحی بر قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می شود و هیچ مشکلی و تماس با پرده بکارت که در قسمت داخلی واژن قرار گرفته است، نخواهد داشت و انجام آن در دختران باکره بلامانع است. جالب است بدانید پس از اتمام دوره بلوغ در صورت وجود هر نوع مشکلی در لابیاها می توانید اقدام به عمل لابیا پلاستی نمایید.

لابیاپلاستی در دختران باکره چگونه است؟

اقدامات و آمادگی قبل از جراحی لابیاپلاستی

یکی از نکات مهم پیش از انجام عمل لابیاپلاستی، انتخاب متخصص زنان با تجربه در این زمینه می باشد تا بهترین نتایج حاصل شود. پزشک با معاینه و بررسی دقیق ناحیه تناسلی و واژن به این نتیجه می رسد که چه میزان از لابیا باید برداشته شود.

پیش از انجام لابیاپلاستی، ناحیه تناسلی باید با آب و صابون کاملا تمیز شسته شود. با این که احتمال بروز درد بعد از لابیاپلاستی بسیار کم است، اما برای بیمار داروهای مسکن در نظر گرفته می شود.

اقدامات بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از پایان عمل، تمام نکات و مراقبت های لازم در اختیار بیمار توسط دکتر لابیاپلاستی قرار خواهد گرفت. نکته ای که وجود دارد این است که دوره نقاهت این عمل در هر فردی متفاوت است و پزشک مراقبت ها را با توجه به شرایط بیمار خود در نظر خواهد گرفت. اما لابیاپلاستی یک دوره نقاهت کلی را به همراه دارد که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.

تورم پس از جراحی

بعد از عمل، احتمال مشاهده التهاب و تورم در نواحی اطراف لابیا وجود دارد، که کاملا طبیعی بوده و به مرور محو خواهد شد. برخی افراد از بی حس بودن ناحیه شکایت می کنند که این مورد نیز با گذشت زمان برطرف خواهد شد.

مدت زمان استراحت

در خصوص مدت زمان استراحت و زمان بازگشت به کار، که سوال بسیاری از بیماران می باشد باید بگوییم که طول مدت زمان استراحت در هر فردی متفاوت است و تا حد بسیاری به توانایی جسمانی بستگی دارد. اما نکته مهم این است که توصیه می شود بیمار اگر می تواند یک تا دور روز را کامل در منزل استراحت کند.

انجام فعالیت های متفاوت

انجام فعالیت های شدید و ورزش به مدت دو هفته ممنوع است. چرا که این قبیل حرکات، باعث افزایش تورم می شوند. بعد از دو هفته توصیه می شود تمرینات بدنی با پیاده روی آغاز و سپس به شدت تمرینات افزوده شود. انجام برخی ورزش ها مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری، باعث افزایش اصطکاک لابیاها با سطح می شود.

تماس جنسی

بعد از جراحی، برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل یک ماه ممنوع می باشد. آن هم به این دلیل که حین رابطه امکان تغییر شکل و فرم لابیای جدید وجود دارد. استفاده از کاندوم و یا ابزارهای مشابه نیز ممنوع می باشد.

پوشیدن لباس مناسب

یکی دیگر از نکاتی که بیمار باید به آن اهمیت دهد این است که پوشیدن لباس زیر تنگ نیز در طول دوره نقاهت می تواند باعث تغییر شکل لابیا و بی اثر کردن جراحی شود.

خونریزی پس از جراحی

ممکن است تا یک هفته بعد از جراحی، خونریزی اتفاق بیفتد که می توان از پدهای بهداشتی استفاده کرد. اما در صورت ادامه شدن خونریزی حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

پیشگیری از سوزش

چندین اقدام می تواند به شما کمک نماید تا پس از جراحی احساس سوزش نداشته باشید که این موارد عبارت است از:

عدم-مصرف-کافئین
عدم مصرف مواد غذایی دارای کافئین
عدم مصرف غذاهای شور، تند و فست فود
عدم مصرف غذاهای شور، تند و فست فود
رژیم غذایی سالم و دارای فیبر و پیشگیری از بروز یبوست
رژیم غذایی سالم و دارای فیبر و پیشگیری از بروز یبوست
عدم استعمال دخانیات به ویژه سیگار
عدم استعمال دخانیات به ویژه سیگار

بهبودی کامل بعد از عمل لابیاپلاستی

گاها ممکن است ناراحتی خفیف پس از جراحی وجود داشته باشد که با مصرف داروهای مسکن با تجویز پزشک بهبود می یابد. میزان تورم و کبودی ناحیه تناسلی طی چند روز ابتدای پس از جراحی طبیعی است و پس از ۲۴ ساعت می توانید استحمام نموده و از پمادهای آنتی بیوتیک به صورت روزانه با تجویز پزشک استفاده نمایید.

به طور معمول مدت زمان بهبودی کامل پس از جراحی لابیاپلاستی براساس میزان ترمیم ناحیه تناسلی و بدن فرد متفاوت است اما به طور تقریبی حداکثر ۶ تا ۸ هفته پس از جراحی بهبودی کامل حاصل می شود.

 • درد بعد از عمل جراحی لابیاپلاستی معمولاً بسیار اندک است و به راحتی کنترل می شود و بهبودی نسبتاً سریع است.
 • ممکن است بعد از جراحی لابیاپلاستی، لبه های واژن به شدت متورم شده و در ابتدا برای بیماران نگران کننده به نظر برسد. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. بهترین راه برای از بین بردن این تورم استفاده از کمپرس یخ در ۴۸ ساعت اولیه پس از جراحی می باشد.
 • بیماران می توانند تا ۳ روز پس از جراحی به محل کار خود بازگردند در صورتی که کار سنگینی نباشد.
 • بیماران تا ۳ هفته پس از جراحی لابیاپلاستی می توانند فعالیت های ورزشی خود را از سر گیرند. اما برای انجام فعالیت های ورزشی سنگین و پر تحرک باید از پزشک جراح راهنمایی های لازم دریافت شود.
 • تا ۵ تا ۶ هفته پس از جراحی باید از برقراری رابطه جنسی اجتناب شود.

آیا لابیاپلاستی میل جنسی را کم می کند؟

یکی از سوالاتی که امروزه ذهن بسیاری از خانم ها را به خودش مشغول کرده این است که آیا لابیاپلاستی باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود؟

میزان لذت بردن از رابطه جنسی در افراد متفاوت است و عوامل متعددی وجود دارد که بر روی امیال جنسی خانم ها نقش به سزایی دارد مانند:

 • تحریک پذیری کلیتوریس
 • سن
 • ماهیچه های واژن

در واقع عمل لابیاپلاستی در اولین مرحله باعث زیبایی ناحیه تناسلی می شود زیرا از بین برنده چین وچروک و پوست اضافی است که باعث پنهان سازی کلیتوریس می شود، این عمل نقش به سزایی در روابط زناشویی دارد.

آیا عمل لابیاپلاستی همزمان با افتادگی رحم و مثانه امکان پذیر است؟

بسیاری از خانم‌ها شاید دوست نداشته باشند که به تنهایی برای حل مشکل زیبایی اقدام به این جراحی کنند. متاسفانه اغلب خانم ها دچار مشکلات مختلفی از قبیل کیست تخمدان، افتادگی رحم و یا مشکلات این چنینی هستند. خانم های زیادی سوال می کنند که آیا امکان پذیر است که عمل لابیاپلاستی همزمان با افتادگی رحم صورت بگیرد؟ توضیحات دکتر ندا حاجیها در این خصوص می تواند بسیاری از مسائل را برای شما روشن کند.

برای انجام عمل لابیا باید به چه کسی مراجعه کنیم؟

برای انجام عمل لابیا جراح زیبایی زنان مورد نظر باید از مهارت و تخصص کافی برخورد باشد زیرا در ناحیه لابیا شبکه‌های عصبی زیادی وجود دارد که باید با دقت کافی انجام شود تا قسمت های عصبی را درگیر نکند. بسیاری از خانم‌هایی که از این عمل واهمه دارند و یا بخاطر کم شدن حس و میل جنسی بعد از عمل لابیاپلاستی میترسند و نگرانند، ببا انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران و با تجربه در این زمینه می توانند با خیال راحت به انجام این جراحی بپردازند. چرا که این عمل بدون دستکاری اضافه بر اندام های دیگر و نواحی حساس مثل کولیتوریس به راحتی می تواند انجام بگیرد تنها کافیست جراح متبحر باشد و در این زمینه از تجربه بالایی برخوردار باشد.

نکته مهم در یافتن یک دکتر خوب لابیاپلاستی در تهران، این است که باید از قبل نمونه کارهای پزشک و رضایتمندی های او را ببینید. برای این کار چند راه مختلف پیش پای شماست:

 • مشاهده رضایتمندی های پزشک در پیج اینستاگرام پزشک
 • مشاهده رضایتمندی ها در آپارات دکتر ندا حاجیها
 • مشاهده رضایتمندی ها در یوتیوب
 • مشاهده رضایتمندی های لابیاپلاستی در مطب پزشک و به صورت حضوری

نکات مهمی که در عمل لابیاپلاستی باید به آن توجه شود! 

نکات مهم بعد از لابیاپلاستی
 • پس از گذشت ۱ ماه و بهبودی کامل بخیه ها، برقراری رابطه جنسی مانعی ندارد.
 • برای انجام لابیاپلاستی بهتر است این عمل پس ازگذشت ۲ ماه از زایمان انجام شود.
 • انجام لابیاپلاستی برای خانم های بالای ۵۲ سال توصیه نمی شود، زیرا روند ترمیم زخم به کندی صورت می گیرد.
 • برای دختران زیر ۲۰ سال به علت اینکه رشد لابیا تاثیر مستقیم در بلوغ جنسی آن ها دارد، لابیاپلاستی توصیه نمی شود.
 • با استفاده از تکنیک های جدید لابیاپلاستی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب انجام می شود.

عوارض لابیاپلاستی چیست؟

درد جزیی، تورم و کبودی از عوارض طبیعی این عمل جراحی است و به مرور زمان برطرف می‌شود. همانند اکثر عمل‌های جراحی خطرهایی همراه با لابیاپلاستی وجود دارد که شامل مواردی چون: خونریزی، عفونت و باز شدن زخم می‌شود. از پیچیدگی‌های عمل لابیاپلاستی می‌توان به بروز زخم‌های دائمی، کاهش یا افزایش حساسیت بافتی اشاره کرد. در موارد نادری، مقادیر زیادی از بافت لابیا جدا می‌گردد که موجب عوارضی چون بروز زخم، درد، خشکی واژن شود.

از آنجا که لابیاپلاستی غالباً تحت بی حسی موضعی و تزریق آرام بخشی انجام می‌شود تا بیهوشی عمومی، خطرات آن تا حدودی کمتر از اقدامات جراحی تهاجمی است. عوارض خاص این روش شامل از دست دادن احساس، لکه بینی، اختلال در ادرار کردن، نتایج نامتقارن لابیاها پس از بهبودی کامل می باشد. اکثر این علائم نیز موقتی بوده و طی چند روز تا چند هفته بسته به علائم و سرعت بهبودی فرد برطرف می شوند.

عمل لابیاپلاستی نیز همانند سایر عمل های دیگر شامل یک سری عوارض مانند:

 • متورم شدن جای بخیه‌ها ( در مورد بخیه لابیاپلاستی اینجا بیشتر بخوانید)
 • احساس سوزش در لابیاها

که هیچ یک از این نشانه ها جای نگرانی نیست و پس از مدت کوتاهی برطرف می شود.

البته در شرایط دیگری به دلیل انتخاب نادرست پزشک ممکن است عوارض جدی تری به وجود خواهد آمد، مانند:

 • التهابات شدید
 • عفونت های واژن
 • نامتقارن شدن شکل ظاهری لبه ها

آیا امکان ابتلا به عفونت بعد از لابیاپلاستی وجود دارد؟

بدون شک یکی از موضوعات مهمی که قبل از لابیاپلاستی باید به آن توجه کنید، توجه به عوارضی است که ممکن است بعد از عمل به آن دچار شوید. می‌دانید که اگر دچار عفونت واژینیت باشید عمل نخواهید شد و ابتدا باید عفونت های شما برطرف شود. باید از نظر جسمانی در سلامت کامل باشید تا بتوانید این عمل را انجام دهید. اما ابتلا به عفونت بعد از این جراحی نیز بسیار حائز اهمیت است. عواملی که ممکن است باعث عفونت پس از لابیاپلاستی شود می تواند موارد زیر باشد

 • عدم تجربه و مهارت کافی پزشک و بررسی نکردن کامل آزمایشات پزشکی بیمار قبل از عمل
 • رعایت نکردن درست دستورات پزشکی و مراقبتهای بعد از عمل
 • رعایت نکردن موارد و نکات بهداشتی بعد از عمل

اگر چنین علائمی داشتید باید نسبت به آن حساس باشید و برای اطمینان از عدم ابتلا به عفونت به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد در ناحیه جراحی شده
 • ایجاد بوی بد در واژن
 • خارش زیاد
 • متورم شدن بیش از حد

بدون شک عفونت بیشتر بخاطر رعایت نکردن مسائل بهداشتی است. اگر مراقبتهای لازم به درستی انجام بگیرد، هیچگاه دچار عفونت نخواهید شد.

سوالات شایع خانم‌ها در خصوص عمل لابیاپلاستی

بسیاری از خانم ها ممکن است سوالات زیادی در مورد عمل لابیاپلاستی داشته باشند. برای آگاهی از پاسخ این سوالات به مقاله سوالات متداول لابیاپلاستی مراجعه نمایید.

سوالات رایج جراحی لابیاپلاستی

سخن آخر

این نکته را در نظر داشته باشید که عمل لابیاپلاستی نیز همانند سایر روش های جراحی می تواند با عوارض و خطراتی مانند خونریزی، عفونت و یا دفرمه شدن لابیاها همراه باشد. اما در صورتی که این عمل تحت نظر جراح زیبایی زنان با تجربه انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید. نتایج لابیاپلاستی بلافاصله بعد از انجام آن، احساس می شود و باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس فرد نیز خواهد  شد.

مطالب مرتبط
2 پاسخ
 1. شما خیلی خوبید خانم دکتر من همیشه از شما انرژی مثبت میگیرم و خیلی بابت تمامی زحماتی که برای من کشیدید راضیم من زایمان سزارین و لابیاپلاستی پیش شما انجام دادم و خداروشکر از هر دو جراحی راضی بودم ازتون خدا خیرتون بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =