جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

نکاتی که باید از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی بدانید!

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی جهت برطرف کردن عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی اولیه انجام می‌شود. در ۵۰ درصد مواردی که لابیاپلاستی اولیه با عوارض جانبی روبرو می‌شود انجام جراحی ترمیمی امکان پذیر نیست. علت این موضوع برداشتن بیش از حد بافت لابیا مینور است که امکان ترمیم را از بین می‌برد. به همین جهت توصیه می‌شود جهت جراحی خود به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمائید تا نیاز به جراحی ترمیمی نداشته باشید.

نکاتی-که-باید-از-جراحی-ترمیمی-لابیاپلاستی-بدانید

در ادامه در مورد تمام نکات مربوط به جراحی ترمیمی لابیاپلاستی صحبت خواهیم کرد، پس تا پایان مقاله همرا ما باشید.

دلایل انجام جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

از دلایلی که منجر به انجام جراحی ترمیمی لابیاپلاستی می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم تقارن بین دو طرف لابیا مینور
 • تشکیل بافت اسکار پس از جراحی اولیه
 • برش بیش از حد و برداشتن مقادیر زیاد از بافت لابیا
 • برداشتن ناکافی بافت
 • عدم رضایت بیمار از ظاهر جدید لابیا

مزایای عمل ترمیمی لابیاپلاستی

از جمله مهم ترین مزیتی که این جراحی دارد، برطرف کردن تمام ایرادات و عوارض جراحی اولیه است، از جمله دیگر مزیت ها عبارتند از:

 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود روابط عاطفی و رابطه‌ی جنسی
 • افزایش زیبایی ناحیه تناسلی

چه زمان پس از جراحی اولیه می‌توان برای جراحی ترمیمی اقدام نمود؟

حدود ۳ الی ۶ ماه طول می‌کشد تا نتایج جراحی اولیه مشخص شود، علاوه بر این حدود ۶ ماه زمان لازم است تا آسیب‌هایی که به عروق این ناحیه وارد شده است به طور کامل بهبود بیابد.

بنابراین توصیه می‌شود حداقل ۶ ماه پس از جراحی اولیه صبر کنید. بعد از گذشت این مدت در صورتی که از نتایج جراحی رضایت نداشتید می‌توانید جهت جراحی ترمیمی مراجعه نمائید.

چه-زمان-پس-از-جراحی-اولیه-می‌توان-برای-جراحی-ترمیمی-اقدام-نمود؟

افرادی بالای ۱۸ سال که از سلامت جسمی و روانی مناسب برخوردار باشند و از نتایج جراحی اولیه خود رضایت نداشته باشند می‌توانند جهت جراحی ترمیمی لابیاپلاستی مراجعه کنند.

آمادگی‌های پیش از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی

 • پیش از جراحی از مصرف هرگونه دارویی که منجر به رقیق شدن خون شود باید پرهیز شود. تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید.
 • از مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی پیش از جراحی و در طی دوران نقاهت خودداری نمائید.

نحوه انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی

در صورتی که جراحی ترمیمی به منظور ایجاد تغییرات جزئی باشد، این جراحی در مطب پزشک و با بی‌حسی موضعی قابل انجام است. اما اگر اصلاحات کلی نیاز باشد، جراحی ترمیمی لابیاپلاستی باید در یک کلینیک مجهز جراحی انجام شود.

نحوه-انجام-جراحی-ترمیمی-لابیاپلاستی

با توجه به مشکلاتی که حین جراحی اولیه لابیاپلاستی ایجاد شده است، روش مناسب برای جراحی ترمیمی انتخاب می‌شود. برخی از روش‌هایی که در جراحی ترمیمی به کار برده می‌شوند عبارتند از:

۱. ترمیم برداشته شدن بیش از حد بافت

در صورتی که در جراحی اولیه مقدار زیادی از بافت برداشته شده باشد متاسفانه هیچ اقدامی جهت ترمیم نمی‌توان انجام داد اما اگر بافت به مقدار کافی برداشته نشده باشد و مقداری بافت در پایین دهانه واژن و یا در ناحیه کلاهک کلیتورال باقی مانده باشد می‌توان با روش‌های ترمیمی این مشکل را تا حدودی برطرف نمود.

۲. جداسازی لبه‌ها

این مشکل بنا به دلایل زیر ممکن است ایجاد شود:

 • جراحی اولیه با روش مناسب انجام نشده باشد.
 • خونریزی زیر پوستی ایجاد شده باشد.
 • بیمار در حین دوران بهبودی، دستورالعمل‌های جراحی را به خوبی راعیت نکرده باشد.
 • سیگاری بودن بیمار
 • بیماری دیابت

در صورت بروز این مشکلات، اناستاموز به طور کامل حفظ نشده و جدا می‌شود. در اغلب موارد با کوتاه کردن لبه‌ها، مشکل برطرف می‌شود اما در برخی موارد باید روش V-Wedge اولیه تکرار شود. این مرحله هم از لحاظ حفظ تقارن و هم از لحاظ بهبود مناسب کمی مشکل است.

۳. برداشتن ناکافی بافت در حین جراحی اول

این مشکل معمولاُ زمانی اتفاق می‌افتد که بیمار به صورت واضح در مورد انتظاراتی که از جراحی دارد با پزشک خود صحبت نمی‌کند. ترمیم این عارضه ساده است و با برداشتن مقداری کمی از بافت با روش تریم خطی و یا روش V-Wedge صورت می‌گیرد.

پس از پایان جراحی، بیمار می‌تواند به منزل مراجعه نماید و دوران نقاهت را در منزل طی کند.

نکات مراقبتی بعد از جراحی لابیاپلاستی ترمیمی

مراقبت‌های پس از جراحی ترمیمی لابیاپلاستی مشابه مراقبت‌های پس از جراحی اولیه است.

به طور کلی از هرگونه فعالیت شدید بدنی، رابطه‌ی جنسی، دویدن، دوچرخه سواری، سوارکاری و ورزش‌های مشابه به مدت ۴ تا ۶ هفته خودداری نمائید.

تمام دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما ارائه می‌نماید را به طور کامل اجرا کنید تا میزان عوارض پس از جراحی به حداقل ممکن کاهش بیابد.

انتخاب پزشک برای عمل ترمیمی لابیاپلاستی

جهت جراحی لابیاپلاستی ترمیمی باید به یک پزشک متخصص جراحی زنان و زایمان مراجعه کنید اما به این نکته توجه نمائید که پزشک انتخابی شما باید به صورت ویژه در زمینه‌ی جراحی‌های زیبایی ناحیه تناسلی دوره‌های تخصصی را گذرانده باشد. در صورتی که پزشک تخصص و تجربه‌ی کافی را نداشته باشد ممکن است از جراحی نتایج دلخواه را کسب نکنید.

کلام آخر

جراحی ترمیمی لابیاپلاستی نسبت به جراحی اولیه بسیار پیچیده بوده و در برخی موارد آسیب‌های وارده حین جراحی اولیه قابل ترمیم نیست. بنابراین جهت جراحی اولیه خود به یک پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نمائید. در صورتی که از نتایج جراحی اولیه رضایت نداشتید برای انتخاب جراح دوم باید دقت بیشتری داشته باشید. جراحی ترمیمی لابیاپلاستی احتیاج به مهارت و تجربه‌ی بسیاری دارد. در صورتی که به یک پزشک باتجربه مراجعه نمائید می‌توانید امیدوار باشید که عوارض جراحی اولیه برطرف شود و به نتایج مطلوب دست بیابید.

لینک های مفید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 20 =