آیا عمل لابیاپلاستی میل جنسی را کم می کند؟

آیا عمل لابیاپلاستی بر میل جنسی خانم ها تاثیر می گذارد؟

تاثیر عمل لابیاپلاستی بر میل جنسی یکی از سوالات شایع خانم ها در خصوص انجام این جراحی است. هر ساله بسیاری از خانم ها به منظور تجربه ارگاسم بهتر، از یک جراح زیبایی زنان برای انجام این جراحی کمک می گیرند. برای برخی از خانم ها، افزایش اعتماد به نفس و کاهش بافت لب های واژن می تواند حس اعتماد به نفس آنها را در رابطه جنسی با همسرشان را بهبود بخشد. دکتر ندا حاجیها جراح زیبایی زنان دارای بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران، تجربه بالایی در اقدامات جراحی زیبایی واژن بالاخص این جراحی را برای زنانی که قصد دارند کیفیت زندگی جنسی خود را بالا ببرند کمک می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه این جراحی ساده می تواند به بهبود ارگاسم شما در حین رابطه با همسرتان کمک کند، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

لزوم انجام مشاوره قبل از عمل لابیاپلاستی

دکتر حاجیها قبل از هر گونه اقدامی در خصوص انجام جراحی لابیاپلاستی، از بیماران خود می خواهد که ابتدا برای انجام مشاوره اولیه مراجعه کنند. در طول این مشاوره، زمان قابل توجهی صرف صحبت در مورد گزینه های درمان و تعیین انتظارات افراد کاندید این جراحی، با توجه به شرایط خاص هر فرد می شود.

آیا عمل لابیاپلاستی برای همه مناسب است؟

آناتومی ناحیه تناسلی خانم ها تنوع زیادی دارد. طی جلسه مشاوره ای که فرد کاندید این جراحی با جراح زیبایی زنان خود دارد، بررسی ها و معاینات لازم، شکل و اندام بدن وی کاملا در نظر گرفته می شود.

در واقع انواع روش های جوانسازی واژن متناسب با نیازهای مختلف بسیاری از این افراد توسط جراح ارائه می شود. این روش ها شامل موارد زیر است:

  • کاهش اندازه لابیا مینور
  • تزریق چربی به لابیا ماژورا
  • لیپوساکشن مونس پوبیس (خلاصی از چربی های بیش از حد این ناحیه)
  • کاهش هود کلیتورال
  • کاهش اندازه لابیا ماژورا

تکنیک های مورد استفاده در جراحی لابیاپلاستی

تکنیک های به کار گرفته شده حین عمل، بسته به اینکه شکل ظاهری لب های بزرگ و کوچک، هود کلیتورال چگونه است و با توجه به صلاحدید جراح زنان متفاوت خواهد بود.

برای دستیابی به یک نتیجه مطلوب و بهبودی سریع تر افراد پس از جراحی، اغلب از تکنیک لیزر مونالیزا تاچ به منظور ایجاد برش هایی ظریف و بدون ایجاد خونریزی استفاده می شود تا از آسیب رسیدن به بافت اطراف جلوگیری شود. در پایان جراحی، جراح زیبایی زنان محل های برش را با بخیه های قابل جذب بخیه می زند.

لابیاپلاستی چگونه می تواند میل جنسی را افزایش دهد؟

این جراحی شامل حذف پوست بیش از حد لابیا مینورا یا ماژورا از ولو یا ناحیه واژن خانم ها است. با کاهش اندازه لب های واژن، خانم ها می توانند یک رابطه جنسی لذت بخش در نهایت ارگاسم بهتر را تجربه کنند، زیرا تحریک پذیری کلیتوریس پس از این جراحی افزایش پیدا می کند.

افزایش میل جنسی در خانم ها

آیا عمل لابیاپلاستی موجب کاهش حساسیت کلیتوریس می شود؟

یکی از نگرانی هایی که اغلب برای خانم ها به وجود می آید این است که آیا پس از عمل تحریک پذیری کلیتوریس کاهش پیدا می کند؟ در جواب باید گفت خیر.

این جراحی نه تنها موجب کاهش حساسیت کلیتورال می شود بلکه با کاهش حجم بسیار پوست و بافت های اضافی که بر روی ناحیه کلیتوریس پوشانده است، موجب می شود تحریک پذیری این ناحیه بالاتر برود. البته از آنجایی که این ناحیه جزء یکی از مناطق بسیار حساس بدن خانم ها می باشد، جراح زیبایی زنان باید از تجربه و مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد تا به اعصاب قرار گرفته در این منطقه آسیبی وارد نشود. هر یک از روش های جوانسازی واژن، اعتماد به نفس خانم ها را افزایش می دهد و باعث می شود که احساس بهتری نسبت به خود داشته باشد، که در نهایت منجر به داشتن یک رابطه جنسی با کیفیت نیز می شود.

آیا عمل لابیاپلاستی دردناک است؟

آیا شما هم نگران درد و ناراحتی بعد از جراحی هستید؟ به طور کلی دستگاه تناسلی خانم ها بسیار حساس و ظریف است و بسیاری از آنها نگرانند که این روش ممکن است در حین انجام جراحی یا بعد از عمل لابیاستی درد زیادی را تجربه کنند. اما باید بگوییم این تصور کاملا غلط است و همین تصور نادرست بسیاری از خانم ها را از انجام جراحی باز می دارد.

در حقیقت، این جراحی می تواند ناراحتی و درد را کاهش دهد. بزرگ شدن لب های واژن می تواند برای خانم ها بسیار ناراحت کننده تر باشد و همین مساله بر توانایی های آنها هنگام شرکت در فعالیت ها و پوشیدن انواع خاصی از لباس های تنگ تأثیر می گذارد.

بنابراین این روش نه تنها موجب بروز درد نمی شود بلکه موجب تسکین درد می شود.

دوران نقاهت پس از جراحی لابیاپلاستی

این جراحی با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود، بنابراین در طول عمل چیزی احساس نمی شود. ناراحتی و درد جزئی ناشی از عمل در طول دوران نقاهت بسیار کم و قابل تحمل است و افرادی که تحت انجام این جراحی قرار گرفته اند ظرف چند روز می توانند به محل کار خود باز گردند. در طول این مدت به صلاح دید جراح می توان از داروهای ضد درد یا مسکن ضعیف استفاده کرد و بسیاری از خانم ها می توانند این داروها را بدون نسخه پزشک استفاده کنند.

آیا بعد از لابیاپلاستی احساسات جنسی را از دست خواهیم داد؟

بسیاری از خانم ها نمی دانند که انجام این عمل می تواند احساس و لذت جنسی را افزایش دهد. انجام عمل کاهش هود همزمان با این جراحی باعث حذف پوست اضافی روی کلیتوریس می شود. لابیاپلاستی همچنین می تواند دردهای به وجود آمده هنگام مقاربت را نیز کمتر کند. بزرگ شدن لب های واژن دلیل اصلی یک رابطه جنسی دردناک است.

تاثیر عمل لابیاپلاستی بر میل جنسی

تکنیک های غیر جراحی لابیاپلاستی

علاوه بر روش جراحی، جراح ممکن است از روش های غیر جراحی نیز استفاده کند. در این روش از امواج رادیو فرکانسی برای سفت شدن بافت های خارجی و داخلی ناحیه تناسلی استفاده کند. روش های غیر جراحی کاملا غیر تهاجمی می باشد و در مطب پزشک زنان بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود. با استفاده از این روش می توان مشکلات زیر را برطرف کرد:

  • شلی واژن و لب های اطراف آن
  • خشکی واژن
  • واژینیت آتروفیک
  • بی اختیاری استرسی
  • اختلال عملکرد جنسی یا ارگاسم

در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد این جراحی می توانید به بخش سوالات متداول جراحی لابیاپلاستی مراجعه نمایید.

لینک های مفید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 4 =