کولپوسکوپی رحم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

کولپوسکوپی در یک تعریف آسان و راحت، یک روش برای تشخیص و شناسایی سرطان دهانه رحم می باشد.

دستگاه کولپوسکوپ دستگاهی است مجهز به نوعی میکروسکوپ پیشرفته که قادر به بررسی سلول های دهانه رحم می باشد. جالب است بدانید میزان دقت این دستگاه در تشخیص زودهنگام سرطان دهانه‌ی رحم بالای ۹۹ درصد می باشد. در واقع به کمک کولپوسکوپی می توان سرطان ها و انواع سلول های سرطانی را در همان ابتدای کار شناسایی کرده و با درمان به موقع مانع پیشرفت آنها شد.

دکتر ندا حاجیها جراح زیبایی زنان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا و دستگاه های مجهز به درمان سرطان رحم می پردازند. شما عزیزان می توانید برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره ۸۸۱۹۵۸۳۱ ۰۲۱ و پیج اینستاگرام ایشان ارتباط برقرار کنید.

 

کولپوسکوپی در برخی موارد از روش پاپ اسمیر نیز کارآمدتر بوده و هنگامی که نتیجه‌ی آزمایش فرد غیرعادی باشد می‌تواند به عنوان یک روش تکمیلی مورد استفاده قرار گیرد.

محتوا

عملکرد دستگاه کولپوسکوپ

دستگاه کولپوسکوپ شامل دو چشمی می باشد که به وسیله آن پزشک قادر به مشاهده داخل واژن می باشد. با وجود قابلیت زوم در چشمی این دستگاه می‌توان تمام بخش های مختلف دهانه رحم و زخم های کوچک را مشاهده کرد و در صورت مشاهده هر سلول غیرعادی، آن را نشانه‌گذاری کرد. پس از نشانه‌گذاری، پزشک متخصص زنان از نقاط مشکوک نمونه برداری کرده- که به این کار بیوپسی دهانه رحم -می گویند سپس نمونه‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

کولپوسکوپی رحم در چه افرادی انجام می شود؟

 • در افرادی که نتیجه پاپ اسمیر غیرطبیعی دارند.
 • در افرادی که به ترشحات غیرعادی و یا زخم در واژن مبتلا شده اند.
 • دربانوانی با زخم مزمن دهانه رحم
 • در افرادی که زگیل تناسلی دارند.
 • در افرادی که پس از روابط جنسی با لکه بینی مواجه می شوند.
 • در افرادی که دهانه رحم آنها غیرعادی است.
کولپوسکوپی رحم
کولپوسکوپی رحم

نکات مهم قبل و بعد از کولپوسکوپی رحم

 • انجام ندادن کولپوسکوپی دردوره عادت ماهانه
 • عدم برقراری رابطه جنسی در فاصله۱ یا ۲ روز پس از کولپوسکوپی
 • عدم استفاده ازتامپون در ۱ یا ۲ روز پس از کولپوسکوپی
 • عدم مصرف داروهای واژینال در ۱ یا ۲ روز پس از کولپوسکوپی
 • عدم استفاده از داروهای مسکن ضد درد مانند قرص های ایبوپروفن یا استامینوفن قبل از انجام کولپوسکوپی

عوارض کولپوسکوپی رحم

انجام کولپوسکوپی نیز مانند بسیاری از اقدامات طبی عوارض محدود دارد و یا امکان بروز این عوارض بسیار کم است؛ برخی از این عوارض شامل عفونت و درد‌های لنگی و همچنین خونریزی می باشد. اما در صورت داشتن مشکلاتی مانند خونریزی‌های گسترده تر از خونریزی در دوره عادت ماهانه و همچنین تب و لرز و دردهای شکمی شدید حتما باید سریعا به یک متخصص زنان خوب مراجعه کنید.

هزینه کولپوسکوپی رحم

در خصوص هزینه کولپوسکوپی باید دانست که انجام این کار مانند بسیاری از امور پزشکی دیگر ممکن است با هزینه های متغیر روبرو باشد چرا که گاه ممکن است شما برای انجام روش کولپوسکوپی چندین نوبت به مطب پزشک خود مراجعه کنید و یا لازم باشد اقداماتی را قبل از انجام این روش به کار ببندید.

 

یادآوری این نکته نیز حایز اهمیت بسیار است که اگر سرطان دهانه‌ی رحم به طور موروثی در خانواده و بستگان شما وجود داشته باشد، و اگر با انجام تست پاپ اسمیر بیماری احتمالی شما تشخیص داده نشده یا حتی چنانچه مشکوک به زگیل‌های تناسلی هستید انجام کولپوسکوپی به شما پیشنهاد می‌شود.

 

مقالات مرتبط با این مطلب:

درجه بندی سرطان رحم

تست پاپ اسمیر برای دختران باکره

 

راه های ارتباطی با دکتر ندا حاجیها بهترین جراح زیبایی واژن در شمال تهران:

 • تهران، جردن، بالاتر از میرداماد، نبش کوچه آناهیتا، پلاک ۱۸۲، طبقه ۴، واحد ۱۳
 • ۰۲۱۸۸۱۹۵۸۳۱
 • صفحه اینستاگرام
 • info@drhajiha.com
دکتر ندا حاجیهامتخصص زنان، زایمان، ‎نازایی، جراحی زیبایی زنان
دکتر ندا حاجیها

دکتر ندا حاجیها در سال 1386 پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی عمومی به مدت 2 سال در شاهرود، طرح پزشکی عمومی خود را گذراندند. در سال 1395 ایشان موفق به دریافت بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس دو سال به عنوان طرح دوره تخصص در استان کردستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر حاجیها در حال حاضر در بیمارستان فوق تخصصی تندیس و مطب خود، مشغول به فعالیت در حوزه زنان، زایمان و نازایی، جراحی های ترمیمی و زیبایی زنان می باشند. ایشان همواره تلاش خود را برای ارتقای دانش و مهارت خود به کار گرفته اند و با شرکت در کنگره های معتبر و یادگیری متدها و درمان های جدید در به روز نگه داشتن دانش خود کوشیده تا بتواند در بالاترین سطح استانداردها به هموطنان عزیز خدمت رسانی نماید.

پاسخ

پنج × 4 =

Call Now Buttonتماس با دکتر ندا حاجیها