بهترین دکتر زایمان طبیعی

دکتر خوب زایمان طبیعی

پیدا کردن دکتر خوب برای زایمان طبیعی شاید در ابتدا و به ظاهر چندان اهمیت نداشته باشد، اما زمانی که به اهمیت سالم بودن مادر و نوزاد در فرآیند زایمان فکر کنید می توانید اهمیت آن بیشتر درک کنید. بسیاری از مشکلاتی که ممکن است قبل از زایمان؛ حین زایمان و یا بعد از آن برای مادر و فرزند پیش بیاید با انتخاب یک پزشک دلسوز و کاربلد می تواند به حداقل برسد. این پزشک است که با درایت خود می تواند جان هر دو را حفظ کند و در فرآیند یک زایمان طبیعی سالم نقش مستقیمی را ایفا کند. پزشکان زیادی در شهر تهران وجود دارند که متخصص زنان، زایمان و نازایی هستند. این پزشکان با تجربه بالایی که دارند می توانند یک تجربه شیرین را برای شما رقم بزنند.

مراقبت های دوران بارداری که همواره به آن تاکید زیادی می شود در فرآیند زایمان طبیعی و به دنیا آمدن نوزاد صحیح و سالم و بدون مشکل برای مادر بسیار با اهمیت است. در دوره‌های مختلفی طی ۹ ماه بارداری مادر باید با مراجعه به متخصص معاینه بشود و با انجام سونوگرافی و تصویر برداری های لازم از سالم بودن نوزاد خود مطمئن شود.

تماس با دکتر ندا حاجیها- بهترین دکتر زایمان طبیعی

اهمیت پزشک در فرآیند زایمان طبیعی

زایمان طبیعی نوعی از فرآیند طبیعی بدن خانم هاست که اغلب پزشکان این روش را برای زایمان پیشنهاد می‌کنند. در این نوع روش زایمان، معمولا مادر نیازی به گرفتن بیهوشی ندارد و هنگام خروج نوزاد ا کانال واژن احساس درد طبیعی خواهد بود. بعد از فرآیند زایمان این درد وجد نداشته و مادر با راحتی بیشتری یم تواند نوزاد خود را در آغوش بگیرد و به انجام امور روزانه بپردازد.

اهمیت و نقش پزشک در اینجاست که هر فردی قابلیت زایمان به طور طبیعی را ندارد. برای این اشخاص باید شرایط بدنی، رده سنی، وضعی سلامت جسمانی به طور کامل بررسی شود. مثلا اگر مادری دچار دیابت بارداری شود و یا فشار خون بالا داشته باشد زایمان بدین صورت برای او سخت و خطرناک خواهد شد. معمولا در این مواقع با بررسی به موقع پزشک دستور زایمان سزارین داده خواهد شد.

اهمیت چکاپ های به موقع و بررسی شرایط مادر به خصوص در ماه های آخر و روزهای پایانی دوره بارداری بسیار بالا ست. پزشکی که بتواند در این موعیت حساس در کنار مادر باشد می تواند تجربه دلنشینی از زایمان را به مادر هدیه کند.

چه دلایلی باعث می شود زایمان طبیعی توصیه نشود؟

  • در مواقعی که زایمان زودتر از ۲۷ هفته اتفاق بیفتد( زایمان زودرس)
  • بارداری های چندقلویی
  • مسمومیت بارداری
  • فشار خون بالا
  • دیابت بارداری
  • جنین در حالت بریج یا نشسته که امکان حروج راحت را ندارد.

موارد ضروری وجود دارند که مادر به هیچ وجه نباید زایمان طبیعی انجام دهد. تشخیص این موارد با پزشک متخصص است که با بررسی های لازم و به موقع جلوی هرگونه مشکل را بگیرد.

۰۵:۰۷
truncate dir-rtl

زایمان دوقلو

ویژگی های پزشک خوب در هنگام زایمان طبیعی

در دسترس بودن پزشک در مواقع لزوم و حساس بسیار مهم است. در صورتی که مشکلی برای مادر پیش بیاید مراقبت های اورژانسی و به موقع می‌تواند جان مادر را حفظ کند.

سعی کنید در همان ابتدای دوران بارداری پزشک خود را انتخاب کنید و اگر شرایط جسمانی خاصی دارید به اطلاع پزشک برسانید. در این شرایط زایمانی راحتتر را خواهید داشت.

معمولا پزشکی که به طور تخصصی در این حیطه کار می کند و زایمان‌های متعددی را انجام داده است بهتر می‌تواند در موقعیت‌های مختلف واکنش نشان دهد. تجربه داشتن پزشک در بارداری های پرخطر، زایمان های خارج رحم و زایمان زودرس می تواند اطمینان خاطر بیشتری را برای شما ایجاد کند که پزشک خود را به خوبی انتخاب کرده اید.

چگونه بهترین دکتر را برای زایمان طبیعی انتخاب کنیم؟

همانطور که گفتیم بهترین پزشک فردی است که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد. جند نمونه ایمان طبیعی در بیمارستان را در ویدئو زیر تماشا کنید.

۰۳:۳۱
truncate dir-rtl

زایمان طبیعی

ملاقات با پزشک و دیدار با او می تواند برای شما دلگرم کننده باشد چراکه از اخلاقیات و روحیات پزشک مطلع خواهید شد و بهتر می توانید با پزشک خود در ارتباط باشید.

از آشناها و اطرافیان خود که قبلا زایمان را تجربه کرده اند سوال کنید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام می توانید با پزشکان متخصص آشنا شوید و از تجربه آنها آگاهی پیدا کنید.

در سایت هایی همچون آپارات و یوتیوب می توانید ویدئوهای زایمان را ببینید. افراد زیادی هستند که قبل از شما زایمان انجام داده اند و تجربیات خودشان را به اشتراک گذاشته اند.

معمولا پزشکان مجرب در این سایت ها کانال هایی مجزا داشته و ویدئوهای مختلفی را به انتشار گذاشته اند. بنابراین مشاهده این تجربیات می تواند برای شما مناسب باشد.

برای گرفتن وقت ماوره و زایمان نزد دکتر ندا حاجیها متخصص زنان زایمان و نازایی می توانید از اطلاعات شماره تماس برای مراجعه استفاده کنید.

لینک های مفید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پنج =