ابدومینوپلاستی حین زایمان سزارین

به post امتیاز دهید

بسیاری از بانوان تمایل دارند حین جراحی سزارین عمل های زیبایی را انجام دهند تا مشکلات شل شدن پوست اضافه و بزرگی شکم خود را که ناشی از فرایند زایمان است برطرف کنند. از طرفی افراد ممکن است تمایلی به انجام جراحی مجدد و بیهوشی نداشته باشند و به همین دلیل تمایل دارند که جراحی های لازم را به یکباره حین زایمان انجام دهند.
انجام این کار با توجه به شرایط بدن فرد امکان پذیر است اما موارد و نکات مهمی وجود دارد که در ادامه مقاله به توضیح آن می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

محتوا

جراحی پوست اضافه شکم حین زایمان سزارین

فردی که باردار میشود دچار تغییرات هورمونی و فیزیکی بسیاری می شود. این تغییرات با توجه به آناتومی و شرایط بدن هر فردی با فرد دیگر بسیار متفاوت است. اما معمولا بین اکثریت بانوان این نگرانی وجود دارد که چگونه پوست اضافه و چربی های زیاد در ناحیه شکم خود را برطرف کنند.

حین زایمان سزارین ابدومینوپلاستی انجام بدهیم یا نه ؟

به دلیل وجود این تغییرات بسیاری از افراد میخواهند بدانند انجام این کار امکان پذیر است یا خیر ؟ در پاسخ باید گفت که انجام جراحی ابدومینوپلاستی به طور کامل توسط جراحان پلاستیک امکان پذیر است در مواردی متخصص و جراح زنان مواردی مثل برداشتن پوست اضافه را می تواند انجام دهد. اما در اینجا با ذکر چند دلیل توصه می کنیم که بهتر است ابدومینوپلاستی حین زایمان انجام نشود:
دلیل اول ورم زیاد و وجود آب زیاد در بافت های ناحیه شکم است که در نتیجه باعث می شود بافتی که توسط جراح برداشته میشود، بافت کمی باشد که تفاوت زیادی را بعد از زایمان ایجاد نمیکند.
دلیل دوم بزرگ بودن رحم است. فردی که به دنبال زایمان برای او رحم بزرگی ایجاد شده باشد، در حدود ۴ هفته طول می کشد تا دوباره به حالت نرمال و طبیعی برگردد. زمانی که رحم بزرگ باشد نمیتوان یک شکم کوچک برای فرد ایجاد کرد.
دلیلی که از همه مهم تر است ریسک آمبولی است. فردی که تحت عمل زایمان سزارین قرار گرفته به طور طبیعی شرایط سختی دارد که دستکاری کردن چربی های شکم حین زایمان نیز بر این شرایط سخت میافزاید و ریسک آمبولی
جراحی ابدومینوپلاستی هنگامی ایده آل است که تمام ورم های بدن فرد خوابیده باشد و به حالت نرمال رسیده باشد. شرایطی که پوست شکم در اثر زایمان آویزان و شل شده باشد و هیگونه ورم در بدن فرد نباشد.
بنابراین توصیه ما این است که اجازه بدهید ۴الی ۵ ماه از زمان زایمان بگذرد، وزن کاهش پیدا کند، ورم ها بخوابد، رحم به سایز قبل از بارداری خودش برگردد. و تحت شرایط ایده آل تری این جراحی انجام شود.

عوارض ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

این جراحی تهاجم بالایی دارد و ریسک عمل را بالا می برد.

زمان عمل را طولانی تر می کند و ممکن است شرایط بیمار را سخت کند.

سلامت عمومی بیمار را به خطر و ریسک بالایی مواجه می کند.


جراحی های زیبایی زنان حین زایمان سزارین


آیا بغیر از برداشتن پوست اضافه و جراحی های ابدومینوپلاستی جراحی های دیگر زنان توصیه می شود؟ به عنوان مثال برای خیلی از افراد سوال است که آیا می توانند جراحی زیبایی واژن و جراحی هایی مثل لبیاپلاستی یا غیره را انجام داد.
قطعا پاسخ منفی است. فردی که در شرایط زایمان قرار داد به هیچ عنوان سایر جراحی ها برای او انجام نمی شود مگر اینکه فرد در شرایط بحرانی و اورژانسی باشد و مشکل خاصی برای او پیش بیاید که در حین زایمان جراحی دیگری نیز برای بیمار انجام بگیرد. ولی در حالت کلی جراحی های زیبایی به هیچ وجه قابل انجام نیست. بافت ناحیه تناسلی متورم و پر از خون است. احتمال خونریزی در این شرای برای فرد بسیار بالاست . از آنجائیکه اولویت کار پزشکان و جراح زیبایی زنان سلامت بیماران است به هیچ عنوان انجام چنین کاری را توصیه نمی کنند.


جراحی ابدومنوپلاستی افراد با اضافه وزن زیاد


افرادی که در دوره بارداری دچار اضافه وزن خیلی زیادی شده اند به هیچ وجه مناسب جراحی برداشتن پوست اضافه و جراحی ابدو نیستند. بافت بدن این افراد دچار تورم زیاد و آب زیاد زیر پوست شده است که پس از گذشت دوره بارداری این تورم به میزان زیادی کاهش می یابد.
بنابراین افرادی که لاغر بوده و در گذشته دچاراضافه وزن زیاد شده اند، به هیچ عنوان نباید به فکر جراحی حین زایمان باشند.

دکتر ندا حاجیهامتخصص زنان، زایمان، ‎نازایی، جراحی زیبایی زنان
دکتر ندا حاجیها

دکتر ندا حاجیها در سال 1386 پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی عمومی به مدت 2 سال در شاهرود، طرح پزشکی عمومی خود را گذراندند. در سال 1395 ایشان موفق به دریافت بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس دو سال به عنوان طرح دوره تخصص در استان کردستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر حاجیها در حال حاضر در بیمارستان فوق تخصصی تندیس و مطب خود، مشغول به فعالیت در حوزه زنان، زایمان و نازایی، جراحی های ترمیمی و زیبایی زنان می باشند. ایشان همواره تلاش خود را برای ارتقای دانش و مهارت خود به کار گرفته اند و با شرکت در کنگره های معتبر و یادگیری متدها و درمان های جدید در به روز نگه داشتن دانش خود کوشیده تا بتواند در بالاترین سطح استانداردها به هموطنان عزیز خدمت رسانی نماید.

پاسخ

یک × پنج =

Call Now Buttonتماس با دکتر ندا حاجیها