info@drhajiha.com 88195831 (021)

جدیدترین متدهای جراحی زیبایی واژن با کمترین عوارض و بهترین نتیجه

محتوا

آیا می دانید که ناهنجاری های زیبایی واژن قابل درمان است؟ آیا اطلاعاتی در مورد عمل زیبایی واژن دارید؟ آیا از انواع روش های جراحی زیبایی واژن آشنایی دارید؟ ما در این مقاله سعی داریم شما را با این تکنیک جدید جراحی آشنا کنیم.

لابیاپلاستی یک عمل جراحی زیبایی دستگاه تناسلی است که باعث کاهش اندازه و یا تغییر شکل لب های خارجی واژن می شود. بسیاری از خانم ها با لابیاهای بزرگ یا نامتقارن متولد می شوند. همچنین برخی دیگر پس از زایمان یا به دلیل افزایش سن دچار بزرگی یا تغییر شکل لابیا می شوند. ظاهر لب های بزرگ شده واژن می تواند باعث خجالت از شریک جنسی یا از بین رفتن اعتماد به نفس خانم ها شود. برخی از خانم ها فقط می خواهند مانند زنانی که در مجله ها یا فیلم ها می بینند زیبا به نظر برسند.

تحریک مزمن لب های واژن ممکن است در خانم هایی که لباس تنگ می پوشند ایجاد ناراحتی کند. این مساله می تواند در رابطه جنسی، ورزشی یا سایر فعالیت های بدنی آنها اختلال ایجاد کند.

جراحی لابیاپلاستی می تواند ظاهر زیبایی واژن را تا حد زیادی افزایش دهد، به بسیاری از زنان اعتماد به نفس بیشتری می بخشد و خانم هایی که لابیا آنها تحریک و دچار درد می شود، اغلب پس از جراحی تسکین می یابد.

عمل جراحی لابیاپلاستی 1 الی 2 ساعت طول می کشد و جراح شما انتخاب می کند که برای انجام این عمل زیبایی از بی حسی موضعی استفاده کند یا شما را بیهوش کند.

جراحی زیبایی واژن( لابیاپلاستی) چیست؟

لابیاپلاستی به جراحی بر روی لبه های کوچک ناحیه خارجی اندام های تناسلی در بانوان گفته می شود. درواقع، لابیاپلاستی، یک عمل جراحی زیبایی برای کاهش اندازه ناحیه ی لابیای مینور در واژن است. این ناحیه، درون لابیای ماژور و از طرف دیگر دهانه واژن قرار دارد.

این جراحی تنها به زیبایی واژن محدود نمی شود و تنگ کردن کانال واژن، از بین بردن بیرون زدگی رکتوم به داخل واژن، از بین بردن بیرون زدگی و یا افتادگی مثانه به داخل واژن و افتادگی های رحم را نیز شامل می شود. این عارضه می تواند موجب ناراحتی در آمیزش جنسی، ورزش کردن و حتی پوشیدن برخی لباس ها شود، همچنین به علت شکل ظاهری نامطلوبی که پیدا می کند حس ناخوشایندی در فرد ایجاد می کند. هدف از انجام این عمل های زیبایی بهبود عملکرد ادراری و دفع، رضایت مندی جنسی و افزایش اعتماد به نفس در بانوان است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لابیاپلاستی است؟

بسیاری از خانم ها به طور مادرزادی با بافت نامتقارن یا لبه های اضافی در ناحیه خارجی واژن متولد می شوند. برخی نیز به دنبال یائسگی لبه های واژن آنها به دلیل از دست دادن کلاژن و الاستین آویزان و شل می شود. خانم هایی که هنگام راه رفتن یا ورزش یا رابطه جنسی به دلیل وجود بیش از حد بافت در این ناحیه، احساس ناراحتی می کنند، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لابیاپلاستی هستند.

مراجعین عمل زیبایی واژن اکثرا خانم هایی هستند که:

 • به سن یائسگی رسیده اند.
 • دچار کاهش وزن شدید شده اند.
 • سن آنها افزایش یافته است.
 • تجربه بارداری و زایمان های طبیعی داشته اند.
 • عوامل ژنتیکی که منجر به بزرگ شدن، کشیدگی، عدم تقارن و یا ترکیبی از تمام این عوارض در ناحیه لابیای مینور آنها ایجاد شده است.
 • به صورت ذاتی دچار افتادگی و شلی عضلات کف لگن هستند.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از سوالاتی که اغلب مطرح می شود این است که آیا دختران باکره نیز می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟ پاسخ مثبت است. هر خانمی پس از اتمام دوره بلوغ خود در هر سنی می تواند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد و هیچ مانعی برای وی وجود ندارد و عمل هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نخواهد شد.

انواع تکنیک های عمل لابیاپلاستی

تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد اما دو تکنیک رایج که اغلب توسط دکتر لابیاپلاستی بکار گرفته می شود شامل موارد زیر می باشد:

Trim Technique

تکنیک Trim-Technique

این تکنیک شامل یک برش ساده توسط لیزر یا چاقوی جراحی در لبه های کوچک واژن می باشد. سپس گیره ای را برای جلوگیری از خونریزی و قطع گردش جریان خون در ناحیه برش قرار می گیرد. سپس بخیه زده می شود. به دلیل آسان بودن این روش ترجیح اغلب جراحان می باشد.

 Wedge Technique

تکنیک Wedge-Technique

شامل برداشتن یک برش گوه یا V شکل یا بافت ضخیم از ناحیه میانی لابیای کوچک می باشد. برخلاف روش قبلی چین و چروک های طبیعی لبه های واژن حفظ می شود و ظاهری غیرطبیعی ندارد. روش گوه جای زخم کمتری به جا می گذارد که تشخیص آن اغلب دشوارتر است.

 Z-PlastyTechnique

تکنیک Z-Plasty-Technique

در شرایطی که نیاز به برداشتن میزان بافت بیشتری از لابیاها باشد از این تکنیک استفاده می شود. طی این روش ممکن است بخشی از کلیتوریس و قسمتی از پرینه برداشته شود. شکل بافت برداشته شده در این تکنیک به شکل W یا Z می باشد.

این که جراح تصمیم بگیرد از چه تکنیکی برای عمل لابیاپلاستی استفاده کند بسته به شکل، آناتومی و شرایط بدنی هر شخص متفاوت خواهد بود و اینکه چه روشی برای هر فرد رضایت بخش تر است تماماً به تصمیم خود پزشک جراح زیبایی زنان وابسته می باشد.

بهترین تکنیک و روش برای لابیاپلاستی

هدف اصلی هر یک از روش های ذکر شده، کاهش لابیا را به خوبی انجام می دهند. این سوال که کدام روش لابیاپلاستی نتیجه بهتری خواهد داشت؛ همانطور که بیان شد به آناتومی منحصر به فرد هر شخص و اهداف وی از جراحی بستگی دارد.

بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی

ناراحتی خفیف با داروهای ضد درد که اغلب به صورت قرص تجویز می شود، پس از گذشت چند روز بعد از جراحی بهبود پیدا می کند. تورم و کبودی ناحیه تناسلی می تواند طی چند روز اول کاملا طبیعی است. روز بعد از عمل می توانید دوش بگیرید و روزانه از پماد آنتی بیوتیک استفاده کنید. معمولا طی هفته 6 تا 8 ، بهبودی کامل حاصل می شود. مانند هر عمل جراحی، حداقل 6 هفته طول می کشد تا تورم اولیه کاهش یابد و 6 ماه تا یک سال برای کامل شدن نتایج لازم است.

مراقبت های لازم پس از عمل لابیاپلاستی

 • عمل لابیاپلاستی یک عمل جراحی سرپایی شناخته شده است که فرد بعد ازیک روز می تواند به خانه برگردد.
 • اغلب پزشک با تجویز داروهای مسکن و آنتی بیوتیک فرد را راهی منزل می کند. بنابراین مصرف آنتی بیوتیک ها سر موقع احتمال ابتلا به عفونت بعد از جراحی کاهش پیدا خواهد کرد.
 • بخیه ها نیز بعد از 2 الی 3 هفته جذب می شوند.
 • اکثر بیماران بعد از گذشت 3 تا 10 روز می توانند فعالیت عادی روزانه خود را آغاز کنند. اما 4 تا 6 هفته، باید از فعالیت های سنگین جسمی پرهیز کنند.
 • نتایج عمل جراحی لابیاپلاستی بعد از گذشت، 3 تا 6 ماه نمایان می شود.
 • ممکن است چند روز پس از عمل در محل جراحی شده دچار ناراحتی شوید اما با گذشت زمان بهبودی حاصل می شود.
 • بهبودی کامل تقریباً شش هفته طول می کشد. تمام بخیه های استفاده شده جذبی هستند، بنابراین نیازی به کشیدن آنها نیست.
 • فعالیت جنسی معمولاً شش تا هشت هفته پس از عمل جراحی لابیاپلاستی از سر گرفته می شود.
 • برش های ایجاد شده طی جراحی لابیاپلاستی در چین طبیعی ناحیه لب ها پنهان می شوند بنابراین احتمال باقی ماندن جای زخم بسیار کم است.
 • پزشک جراح ویزیت های بعد از عمل در دو، چهار، شش و هشت هفته توصیه می کند تا مطمئن شود بهبودی کامل حاصل شده است.

سوالات متداول عمل لابیاپلاستی

سوالات رایج در مورد عمل لابیاپلاستی

سوالات رایج شما در رابطه با عمل لابیاپلاستی توسط دکتر ندا حاجیها توضیح داده خواهد شد.

بسیاری از خانم ها ممکن است سوالات زیادی در مورد عمل لابیاپلاستی داشته باشند.
برای آگاهی از پاسخ این سوالات به مقاله
سوالات متداول لابیاپلاستی
مراجعه نمایید.
 1. آیا لابیاپلاستی روی بارداری و زایمان طبیعی تاثیر می گذارد؟
  • خیر، این روش تاثیری در توانایی فرد برای بچه دار شدن نخواهد داشت. با این حال، برای جلوگیری از بارداری قبل و بعد از عمل، باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده شود. اگر در روز تعیین شده برای انجام جراحی فرد باردار باشد، جراحی کنسل می شود. معمولا پس از جراحی لابیاپلاستی، باید تا یک سال از انجام زایمان خودداری کنید. زیرا زایمان طبیعی باعث کشش بافت و آسیب رساندن به نتایج بدست آمده می شود.
 2. آیا بعد از عمل لابیاپلاستی زخم ایجاد می شود؟
  • معمولاً اسکار به دنبال برش های جراحی ایجاد می شود. اما جراح زیبایی سعی می کند تا برش ها را در مناطق غیرقابل دید ایجاد کند تا جای زخم عملاً دیده نشود. البته زخم های قابل مشاهده نیز به مرور زمان کم رنگ می شوند.
 3.  آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تأثیر می گذارد؟
  • میل جنسی پس از انجام لابیاپلاستی نه تنها موجب سبب کاهش میل جنسی کم نمی شود بلکه با کوتاه شدن لبه های لابیاها و تحریک پذیری بیشتر این ناحیه موجب افزایش میل جنسی نیز خواهد شد.
 4. دلیل عفونت بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست؟
  • از عارضه های بسیار شایع بعد از عمل لابیاپلاستی عفونت می باشد که اغلب در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بروز می کند. دلایل مختلفی موجب بروز عفونت در ناحیه تناسلی می شود که شامل، عدم رعایت بهداشت به دلیل شستشوی نادرست، عدم مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده از سوی پزشک، عدم مراقبت از بخیه ها و جای زخم و ابتلا به عفونت واژن می باشد. به منظور جلوگیری از ابتلا به عفونت رعایت مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی باید به دقت و به صورت کامل اصولی انجام شود. همچنین در صورت ابتلا به عفونت باید سریعا به جراح زنان مراجعه کرده و اقدامات لازم را به منظور کاهش میزان عفونت در این ناحیه پیش گرفت.
 5. مدت زمان جوش خوردن بخیه های جذبی واژن چقدر است؟
  • در صورتی که بخیه های زده شده بعد از جراحی جذبی باشد مدت زمان جذب آن بسته به شرایط بدنی فرد متفاوت خواهد بود. در برخی افراد این مدت زمان کمتر و در برخی از افراد این زمان بیشتر می باشد. اما در صورتی که بخیه ها از نوع غیر جذبی باشد، جراح زنان زمانی را برای کشیدن بخیه ها تعیین می کند.
 6. علل خونریزی بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟
  • عوامل مختلفی در خونریزی بعد از لابیاپلاستی تاثیر گذار خواهد بود که شامل موارد ، ممکن است هنگام بخیه زدن رگی از دید جراح به دور مانده باشد و بعد از عمل همان رگ عامل خونریزی شود. یکی دیگر از عواملی که موجب عارضه خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی می شود، نشستن های طولانی مدت و وارد آمدن فشار بیش از حد به دلیل بلند کردن اجسام سنگین و در نتیجه پاره شدن بخیه ها می باشد. بروز عفونت در ناحیه جراحی عامل دیگری است که موجب خونریزی بعد از جراحی می باشد. یبوست شدید نیز موجب وارد آوردن فشار به زخم ها و خونریزی آنها خواهد شد.
 7. علت سوزش بعد از جراحی لابیاپلاستی چیست؟
  • با انجام یک سری از اقدامات بسیار ساده می توان از بروز سوزش در ناحیه جراحی شده پرهیز کرد، عدم مصرف مواد غذایی دارای کافئین، عدم مصرف غذاهای شور و تند و فست فود، عدم استعمال دخانیات به ویژه سیگار، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و دارای فیبر و جلوگیری از بروز یبوست، مصرف ویتامین C به دلیل افزایش مدت زمان بهبودی .
جلوگیری از سوزش بعد از لابیاپلاستی

با رعایت چند نکته بسیار ساده می توان از بروز عارضه های شایع بعد از عمل لابیاپلاستی مانند سوزش جلوگیری کرد.

عوارض عمل جراحی لابیاپلاستی

درد جزیی، تورم و کبودی از عوارض طبیعی این عمل جراحی است و به مرور زمان برطرف می شود. همانند اکثر عمل های جراحی خطرهایی همراه با لابیاپلاستی وجود دارد که شامل مواردی چون: خونریزی، عفونت و باز شدن زخم می شود.

از پیچیدگی های عمل لابیاپلاستی می توان به بروز زخم های دائمی، کاهش یا افزایش حساسیت بافتی اشاره کرد. در موارد نادری، مقادیر زیادی ازبافت لابیا جدا می گردد که موجب عوارضی چون بروز زخم، درد، خشکی شدید شود.

از آنجا که لابیاپلاستی غالباً تحت بی حسی موضعی و تزریق آرام بخشی انجام می شود تا بیهوشی عمومی، خطرات آن تا حدودی کمتر از اقدامات جراحی تهاجمی است. عوارض خاص این روش شامل از دست دادن احساس، لکه بینی، اختلال در ادرار کردن، نتایج نامتقارن لابیاها پس از بهبودی کامل می باشد. اکثر این علائم نیز موقتی بوده و طی چند روز تا چند هفته بسته به علائم و سرعت بهبودی فرد برطرف می شوند.

عمل زیبایی کلیتوریس یا عمل هودکتومی

برای اکثر قریب به اتفاق زنان، کلیتوریس ساختاری است که با لذت حسی همراه است. برخی از خانم ها پوست زیادی در این ناحیه دارند که می توان طی یک جراحی آن را اصلاح کرد اما اغلب این روش همزمان با عمل لابیاپلاستی قابل انجام است. در واقع کاهش هود کلیتورال برای خانم هایی که دارای چین های اضافی در ناحیه کلاهک کلیتوریس هستند، به کار گرفته می شود. عمل کاهش هود کلیتورال بدون اینکه خطر آسیب عصبی یا تأثیر بر احساس یا تحریک جنسی داشته باشد به ایجاد توزان و زیبایی ناحیه تناسلی و واژن کمک می کند.

این روش معمولا تحت بیهوشی عمومی یا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. از بی حسی موضعی برای جلوگیری از خونریزی و کبودی در حین جراحی و بی حس ماندن ناحیه برای ساعات زیادی پس از جراحی استفاده می شود.

پس از جراحی پماد آنتی بیوتیک بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می شود و یک پد بر روی برش ها قرار داده می شود. انجام جراحی حدود 1-2 ساعت طول می کشد و چند ساعت پس از جراحی فرد می توان به منزل بازگردد.

عمل جراحی پرینورافی

پرینورافی یک عمل جراحی برای ترمیم و اصلاح دهانه واژن است. پرینورافی نوعی عمل پیلوپلاستی است که دهانه واژن را کاهش می دهد. اغلب به منظور بازگرداندن آناتومی طبیعی واژن، از جراحی پرینورافی استفاده می شود، که در بسیاری از موارد همراه با سایر روش های جراحی زیبایی انجام می شود. عوامل مختلفی همچون زایمان و افتادگی رحم می تواند موجب ضعیف شدن عضلات و بافت های ناحیه واژن و پرینه می شود و استحکام و تنگی واژن را کاهش می دهد.

جراحی پرینورافی چگونه انجام می شود؟

 این جراحی معمولا با بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. جراح زنان در ابتدا برشی را در امتداد دیواره واژن و ناحیه پرینه ایجاد می کند و پوست واژن را با دقت از بافت پشتیبان کننده زیرین جدا می کند. بافت های اضافی، پوست شل شده را برش می زند و برمیدارد. سپس دیواره های پشتی واژن را به یکدیگر نزدیک کرده و دهانه واژن را تنگ تر می کند. پس از ناحیه را با دقت تمام بخیه می زند.

چه عواملی به ناحیه پرینه آسیب وارد می کند؟

زایمان طبیعی
یکی از عوامل بسیار مهم در بروز آسیب به واژن و پرینه، زایمان طبیعی می باشد. در برخی شرایط جراح مجبور است برای خروج راحت تر نوزاد قسمتی از ناحیه پرینه را برش بزند که به آن برش اپیزیوتومی گفته می شود. در شرایط معمول پس از زایمان این ناحیه بخیه زده می شود اما اگر این برش به درستی صورت نگیرد می تواند در آینده موجب به جای ماند جای زخم، درد و ناراحتی در فرد شود.
 
کاهش وزن شدید
با کاهش ناگهانی و بیش از حد وزن ممکن است عضلات ناحیه پرینه و بافت های اطراف آن دچار شل شدگی شده و آویزان شدن دائمی این عضلات خواهد شد.
 
افزایش سن
همزمان با افزایش سن و نزدیک شدن به سن یائسگی بدن دچار تغییر و تحولات بسیاری می شود. یکی از عوارضی که همزمان و بعد از یائسگی بروز می کند شل شدن عضلات و بافت های واژن می شود که ممکن است در روابط جنسی آنها تاثیرات منفی به جای بگذارد.
 
چاقی
افزایش وزن بیش از حد به پرینه و بافت های که از آن پشتیبانی می کنند فشار وارد کرده و به دلیل کشش این عضلات موجب از بین رفتن قدرت کشسانی آن خواهد شد.
 
برخی عوامل دیگر
برخی از عوامل ژنتیکی، سرفه های مکرر و طولانی مدت و وجود بیماری در ناحیه موجب بروز مشکلاتی در پرینه خواهد شد.
 

 

عوارض عمل پرینورافی

عوارض جراحی پرینورافی شامل موارد زیر است:

 • درد
 • تورم
 • بی حسی در نزدیکی محل های برش
 • عفونت
 • خونریزی
 • آسیب به اندام های مجاور مانند راست روده
 • لخته شدن خون
 • مشکلات مربوط به بیهوشی

انجام جراحی های دیگر همزمان با عمل پرینورافی

جراح در مورد اینکه آیا جراحی دیگری همزمان با جراحی پرینورافی قابل انجام است یا خیر، قبل از عمل با بیمار خود صحبت خواهد کرد. سایر جراحی هایی که معمولاً همزمان با این جراحی قابل انجام است عبارتند از: هیسترکتومی (برداشتن رحم)، جراحی سالپنگو اوفورکتومی (برداشتن لوله ها و تخمدان ها)، سالپنژکتومی دوطرفه (برداشتن لوله ها)، جراحی های ترمیم پرولاپس رحم.

جراحی همزمان لابیاپلاستی و واژینوپلاستی

انجام همزمان جراحی لابیاپلاستی و واژینوپلاستی موجب زیبایی و جوانسازی واژن بانوان می شود.

جراحی واژینوپلاستی (تنگ کردن کانال واژن)

با افزایش سن و گذشت زمان واژن خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. به منظور جلوگیری از این عارضه انجام برخی، مانند تمرینات کگل به صورت منظم کمک زیادی می کند. اما برای برخی از افراد، انجام این تمرینات کافی نیست. خوشبختانه امروزه روش هایی وجود دارد که در می تواند به رفع این مشکل در خانم ها کمک بسیاری کند. این روش جراحی واژینوپلاستی می باشد.

 واژینوپلاستی اغلب به منظور سفت یا تنگ کردن واژن انجام می شود. واژن ممکن است به دلیل زایمان یا افزایش سن قابلیت ارتجاعی خود را از دست بدهد. این روش می تواند به بهبود این عارضه کمک کند. این جراحی همچنین ممکن است برای رفع اختلال مادرزادی یا ترمیم آسیب های ناشی از بیماری هایی مانند سرطان انجام شود. برای انجام جراحی، جراح قبل از عمل مواردی را که بیمار ممکن است تجربه کند را ارزیابی کرده و تمام موارد را با وی درمان خواهد گذاشت.

چرا واژینوپلاستی انجام می شود؟

عواملی مختلفی مانند زایمان و روند پیری باعث سستی عضلات واژن می شود. برای بسیاری از زنان، این امر تا حدی باعث کاهش لذت جنسی برای خود و همسر آنها می شود.

عمل واژینوپلاستی (که گاهی اوقات به آن سفت شدن واژن نیز گفته می شود) یک عمل نسبتاً ساده است که برای سفت کردن عضلات واژن انجام می شود. این جراحی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود. غالباً، بیماران حتی روز بعد از عمل می توانند به خانه خود بروند. بخیه ها جذبی هستند بنابراین برای برداشتن آنها نیازی به مراجعه به پزشک نیست.

عمل واژینوپلاستی

به کمک جراحی واژینوپلاستی که یکی از روش های جراحی زیبایی واژن می باشد، می توان مشکل گشادی واژن را برطرف کرد.

مزایای عمل واژینوپلاستی

بعد از واژینوپلاستی، بسیاری از خانم ها راحت تر به ارگاسم می رسند و احساس لذت بیشتری را تجربه می کنند. این مسئله اغلب در مورد شریک های مرد آنها نیز وجود دارد و در نتیجه زوجین یک رابطه جنسی خوب را تجربه خواهند کرد.

خانم هایی که تحت جراحی واژینوپلاستی قرار گرفته اند ممکن پس از عمل موارد زیر را تجربه کنند:

 • افزایش قدرت و کنترل بهتر عضلات واژن در حین رابطه جنسی
 • افزایش میل جنسی
 • اصطکاک بهتر و ارگاسم های قوی تر
 • بهبود ظاهر واژن
 • اعتماد به نفس بیشتر جنسی

همچنین این روش همچنین برای خانم های مبتلا به اختلالات مادرزادی مفید باشد:

هیپرپلازی مادرزادی آدرنال

این بیماری به عدم وجود یا عدم وجود کورتیزول و آلدوسترون در زنان اشاره دارد که بر رشد و شکل اندام های تناسلی خارجی تأثیر می گذارد.

بیماری آژنزی واژن (فاقد مجرای تناسلی)

این اختلال نادر زمانی اتفاق می افتد که واژن کاملاً تشکیل نشده و فاقد کانال واژن باشد.

نقص تکاملی مجاری مولر

این شرایط زمانی اتفاق می افتد که مجرای مولری به طور غیرطبیعی توسعه یابد. واژینوپلاستی همچنین ممکن است به عنوان بخشی از جراحی تغییر جنسیت برای افراد تراجنسیتی انجام شود.

خطرات واژینوپلاستی چیست؟

هر جراحی شامل خطرات و عوارضی شامل عفونت و مواردی مرتبط با بیهوشی را به همراه دارد. همچنین بعد از جراحی واژینوپلاستی احتمال خطر از دست دادن احساس و زخم وجود دارد اما این موارد بسیار نادر است. این عوارض احتمالی شامل موارد زیر است:

 • دیسپارونیا یا رابطه دردناک خشکی واژن
 • فیستول رکتوواژینال (اتصال غیر نرمال بین قسمت تحتانی روده بزرگ و واژن)
 • عفونت
 • خونریزی
 • باقی ماندن جای زخم یا نکروز

جراح قبل از آغاز جراحی تمام خطرات احتمالی را با بیمار خود در میان می گذارد.

G-Spot چیست؟

نقطه G یک منطقه اروژنیک در خانم ها می باشد که درست روی دیواره جلویی واژن قرار دارد. نقطه G در فاصله 5-4 سانتی متری از محل ورودی واژن و بین دهانه واژن و مجرای ادرار قرار دارد. این یک منطقه فرساینده است که در صورت تحریک منجر به تحریک جنسی طولانی مدت و قوی می شود.

 نقطه G به عنوان یک منطقه اروژنیک در واژن شناخته می شود که اگر در برخی از زنان تحریک شود، می تواند منجر به تحریک جنسی، ارگاسم و انزال زنان شود. این نام از ارنست گرافنبرگ متخصص زنان آلمانی گرفته شده است.

تقویت نقطه جی

تقویت G-Spot یک روش جراحی مدرن است که با هدف بهبود اعتماد به نفس، احساس و میل جنسی خانم ها توسط جراح زیبایی زنان انجام می شود. این روش بر اساس بزرگنمایی G-Spot تا چهار برابر است. تقویت G-Spot همچنین به عنوان G-Shot یا G-Spot augmentation نیز شناخته می شود.

تقویت G-Spot یک روش ایمن و موثر می باشد. این روش شامل تزریق اسید هیالورونیک یا پرکننده کلاژن در یک نقطه خاص است که موجب افزایش حساسیت، مدت زمان ارگاسم زنانه و دفعات آن می شود.

تقویت جی اسپات چگونه انجام می شود؟

این روش بسیار بی خطر و بدون درد است، معمولاً در مطب پزشک انجام می شود و تا 15 دقیقه طول می کشد. در حین انجام بی حسی موضعی لازم است. مهم ترین مساله یافتن صحیح G-Spot است، زیرا می تواند موقعیت های مختلفی در میان خانم ها داشته باشد. هنگامی که G-Spot به درستی تشخیص داده شد، اسید هیالورونیک یا پرکننده کلاژن تزریق می شود. مقدار اسید هیالورونیک یا پرکننده کلاژن مورد نیاز برای عمل به تشخیص پزشک و ویژگی های خاص آناتومیک هر زن بستگی دارد.

این روش گرچه ممکن است افراطی به نظر برسد، اما در برخی از خانم ها موثر است. این تزریق در حال کسب محبوبیت است حتی اگر هیچ مدرک پزشکی روشنی در مورد کارایی آن وجود ندارد، یا حتی توسط FDA تأیید نشده است.

تقویت نقطه جی اسپات

جی اسپات در ناحیه دیواره قدامی واژن قرار گرفته است و با روش های مختلفی می توان حساسیت آن را بالا برد

روش های دیگر تقویت نقطه جی

کاملاً مشهود است که مقاربت جنسی، تحریک جنسی و میل جنسی هر فرد با دیگری متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد. تصور می شود که پاسخ جنسی و میل جنسی به عوامل بین فردی و همچنین عوامل عاطفی و معنوی مربوط باشد. میل جنسی، برانگیختگی جنسی و ارگاسم مساله بسیار پیچیده ای است و اگر تقویت G-Spot به آنها کمک کند به هر طریقی که جراح زنان تشخیص می دهد باید آنها را تقویت کرد.

جراحی زیبایی هودوپلاستی

ظاهر دستگاه تناسلی خارجی در زنان مهم است و هر نقصی می تواند منجر به ناامیدی و کاهش اعتماد به نفس آنها شود. هود کلیتورال اغلب موارد زیبایی شناختی مختلفی دارد. برای بهبود ظاهر هود کلیتورال، جراحان زیبایی زنان می توانند درمانی به نام هودوپلاستی را انجام دهند. در این بخش در مورد نحوه عمل هودوپلاستی و رفع نقص و بهبود قابل توجه ظاهر کل ناحیه تناسلی مورد بحث قرار می گیرد.

زایمان، ژنتیک، ضربه یا زخم اغلب باعث تغییر شکل هود کلیتور می شود که ممکن است منجر به خجالت و شرمساری خانم ها شود. این موضوع می تواند سبک زندگی را از چند طریق تحت تأثیر قرار دهد. مانع از توانایی پوشیدن لباسهای تنگ ، رضایت کامل جنسی و داشتن تصویر بدنی مثبت است.

چه کسانی کاندید جراحی هودوپلاستی هستند؟

کسی که به عنوان نامزد مناسب برای انجام عمل هودوپلاستی، انتخاب می شود، اغلب می خواهند:

 • به حداکثر لذت جنسی برسند.
 • برای پوشیدن لباس های تنگ مانند شلوار جین دچار مشکل نشوند.
 • میخواهند ظاهر هود کلیتورال خود را بهبود بخشند.
 • در رابطه جنسی خود خجالت نکشند.

عوارض عمل هودوپلاستی

مانند سایر درمان های جراحی، عمل هودوپلاستی دارای عوارض جانبی جزئی و موقتی می باشد. اما با انتخاب یک جراح زیبایی زنان با تجربه برای درمان هودوپلاستی می توان از عوارض و خطرات عمده آن جلوگیری کرد.

نحوه انجام جراحی هودوپلاستی

این عمل اغلب با بی حسی موضعی انجام می شود. شکل و اندازه هود کلیتورال توسط جراح تنظیم می شود. اگر مناطق مجاور نیز نیاز به جراحی داشته باشند، بهبود پیدا می کند.

هزینه عمل هودوپلاستی

هزینه هودوپلاستی به دلیل نیازهای فردی و تشخیص پزشک ممکن است متغیر باشد. عوامل مختلفی در میزان هزینه جراحی هودوپلاستی تاثیرگذار است. این عوامل شامل:

 • اهداف و نیازهای درمانی
 • موقعیت جغرافیایی مطب پزشک
 • میزان تخصص جراح
 • آزمایشات پزشکی و هزینه بیهوشی
 

درمان های غیر جراحی زیبایی واژن

درمان با استفاده از برخی داروها، prp ، تزریق پلاکت، لیزر و فیزیوتراپی و ورزش از مهمترین عوامل تاثیر گذار و درمان ها هستند. کاربرد لیزر در عمل های زیبایی واژن موجب شده است که این درمان راحت تر، سریع  تر و سرپایی، با درمان قطعی انجام شود.

برای عمل زیباسازی واژن با روشی غیر از روش جراحی می توان به افزایش حجم و جوانسازی واژن با تزریق چربی و ژل، کمک کرد. این روش زیبایی مثل تزریق ژل لب است، یک عمل سرپایی بوده و یک پروسه درمانی سریع و بدون درد و راحت است و نتیجه خیلی آنی و شفاف بعد از تزریق قابل مشاهده است.

نتیجه گیری

امروزه با پیشرفت علم و به روز شدن تکنیک های جوانسازی واژن این جراحی در میان خانم ها محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. این جراحی با بهبود عملکرد و ظاهر ناحیه تناسلی خانم ها انجام می شود. در واقع انجام انواع روش های جراحی زیبایی واژن در بسیاری از موارد می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس خانم ها در رابطه جنسی با همسرشان شود و ارگاسم و لذت بیشتری را تجربه کنند.

در صورتی که روش های جراحی زیبایی زنان توسط یک جراح با تجربه و ماهر در این زمینه صورت گیرد عارضه کمتری باقی خواهد گذاشت و نتیجه جراحی اغلب مورد رضایت خانم ها خواهد بود.

منابع

https://manhattancenterforgynecology.com/labiaplasty/
https://www.lybrate.com/topic/labiaplasty/eebe38b9e60c387bdc1e48b28cff6a7b

 

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.4]
دکتر ندا حاجیها

دکتر ندا حاجیها در سال 1386 پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی عمومی به مدت 2 سال در شاهرود، طرح پزشکی عمومی خود را گذراندند. در سال 1395 ایشان موفق به دریافت بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس دو سال به عنوان طرح دوره تخصص در استان کردستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر حاجیها در حال حاضر در بیمارستان فوق تخصصی تندیس و مطب خود، مشغول به فعالیت در حوزه زنان، زایمان و نازایی، جراحی های ترمیمی و زیبایی زنان می باشند. ایشان همواره تلاش خود را برای ارتقای دانش و مهارت خود به کار گرفته اند و با شرکت در کنگره های معتبر و یادگیری متدها و درمان های جدید در به روز نگه داشتن دانش خود کوشیده تا بتواند در بالاترین سطح استانداردها به هموطنان عزیز خدمت رسانی نماید.

14 thoughts on “جدیدترین متدهای جراحی زیبایی واژن با کمترین عوارض و بهترین نتیجه

 1. سمانه - نوامبر 20, 2020 در 9:30 ب.ظ

  خانم دکتر تو دوران شیردهی میتونیم جراحی لابیاپلاستی انجام بدیم؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:28 ق.ظ

   مادرانی که در دوران شیردهی قرار دارند نیز می توانند جراحی زیبایی واژن انجام دهند، انجام این جراحی برای مادران شیرده هیچ مانعی ندارد

   پاسخ
 2. mina - نوامبر 20, 2020 در 9:32 ب.ظ

  با عمل هودکتومی مشکل به ارگاسم نرسیدن یا دیر به ارگاسم رسیدن برطرف میشه؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:29 ق.ظ

   بله . در این جراحی به دلیل برداشتن بافت اضافی پوشاننده کلیتوریس تحریک پذیری این ناحیه افزایش پیدا می کند.

   پاسخ
 3. هلیا - نوامبر 20, 2020 در 9:43 ب.ظ

  مدت زمان جوش خوردن بخیه واژن چقدره؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:32 ق.ظ

   زمان جوش خوردن بخیه جذبی واژن بسته به آمادگی بدن فرد، متفاوت است. در بعضی از افراد زمان جوش خوردن بخیه جذبی واژن کمتر و در بعضی بیشتر می شود.

   پاسخ
 4. Mahsa - نوامبر 20, 2020 در 9:44 ب.ظ

  چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها میوفته؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:34 ق.ظ

   معمولا بعد از دو هفته محل بخیه ها بهبود پیدا می کند و میزان تورم ناشی از جراحی کمتر میشن. در این شرایط میتونید کم کم نتایج جراحی رو مشاهده کنید

   پاسخ
 5. Yalda - نوامبر 20, 2020 در 9:45 ب.ظ

  سلام دکتر جان خونریزی بعد از لابیاپلاستی طبیعیه؟ معمولا تا چند روز ممکنه خونریزی داشته باشم؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:35 ق.ظ

   خونریزی بعد از جراحی لابیاپلاستی امری طبیعی است اما در صورتی که میزان خونریزی بسیار زیاد باشه و طی مدت زمان طولانی ادامه پیدا کنه باید به پزشک خودتون مراجعه کنید.

   پاسخ
 6. حکمتی - نوامبر 20, 2020 در 9:46 ب.ظ

  چه مدت بعد از عمل واژینوپلاستی میتونم حمام برم؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - نوامبر 21, 2020 در 5:37 ق.ظ

   بعد از عمل واژینوپلاستی میتونید محل بخیه ها را با سرم شستشو بدید اما برای رفتن به حمام گرم و نشستن در وان و یا رفتن به استخر بهتره با پزشک خود مشورت کنید

   پاسخ
 7. زهرا - فوریه 4, 2021 در 6:56 ب.ظ

  سلام ،ایا کسانی که براثر خودارضایی دچار چروک شدن و بد شکل شدن و نامتقارن و سیاه شدن لبه ی واژن شده اند نیز می توانند عمل لابیا پلاستی انجام دهند و به نتیجه ی دلخواه برسند؟؟

  پاسخ
  • دکتر ندا حاجیها - فوریه 6, 2021 در 12:07 ب.ظ

   سلام بله با انجام عمل لابیاپلاستی تمام مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی و لابیاها که در اثر عوامل مختلفی ایجاد شدند کاملا برطرف خواهد

   پاسخ

پاسخ

5 × یک =

Call Now Buttonتماس با دکتر ندا حاجیها