سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی

سن مناسب لابیاپلاستی چه زمانی است؟ این سوال از جمله سوالات شایع خانم هایی است که به دنبال انجام این جراحی هستند. سن مناسب برای لابیاپلاستی به ویژگی‌های شخصی و نیازهای هر فرد بستگی دارد. برخی از زنان در سنین جوانتر به دلیل عدم رضایت از شکل لابیاها، به این جراحی روی می‌آورند. اما در برخی موارد، افراد در سنین بالاتر به علت تغییرات طبیعی در لابیاها، از جمله کاهش حجم به لابیاپلاستی نیاز دارند.

سن-مناسب-لابیاپلاستی

ما در این مطلب از سایت دکتر ندا حاجیها می خواهیم به موضوع سن مناسب لابیاپلاستی بپردازیم با ما در این مقاله همراه باشید.

مناسب ترین سن برای انجام لابیاپلاستی چه سنی است؟

قطعا زمان انجام دادن عمل های زیبایی اهمیت دارد. برای خیلی از خانم ها این سوال پیش می آید که نکند در زمان نامناسبی انجام دهند و بعد از دوره مشخصی فرم لابیاها تغییر کند و نتیجه عمل از بین برود. بهترین سن انجام دادن عمل لابیاپلاستی بعد از بلوغ است. درست زمانی که بدن به رشد و تکامل خود رسیده است. تغییراتی ممکن است به مرور زمان و به دلایل مختلفی مثل زایمان طبیعی در بدن خانم ها رخ بدهد . باید بدانید که معمولا بعد از زایمان تغییرات آنچنان زیاد نخواهد بود که باعث نگرانی شما بشود.

اما اگر به زودی قصد بارداری دارید بهتر است عمل لابیا را به بعد از زایمان موکول کنید. بهتر است اگر بلافاصله می خواهید باردار شوید این عمل را به بعد از زایمان موکول کنید.

آیا لابیاپلاستی در دختران باکره هم انجام می شود؟

لابیاپلاستی بر روی لبه‌های داخلی ناحیه تناسلی ( لابیامینور) انجام می‌شود و هیجگونه احتمال آسیب به پرده بکارت ندارد. بنابراین دختران مجردی که نگران آسیب به بکارت شان هستند، باید بدانند که این نگرانی بی مورد است. از آنجایی که لابیاها به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک می‌تواند بزرگ و برای فرد آزاردهنده باشد، بنابراین طبیعی است که افرادی که رابطه جنسی یا زایمان نداشته اند هم نیاز به انجام این عمل پیدا کنند.

از کجا بفهمیم که نیاز به عمل لابیاپلاستی داریم؟

بسیاری از دختران دچار عفونت های مکرر می شوند. و به این جهت به متخصص زنان و زایمان مراجعه می کنند. در ابتدا دختران مجرد معاینه نمی شوند و نیاز به انجام سونوگرافی یا سایر تصویر برداری های مرسوم پزشکی دارند که علت مشکل آنها پیدا شود.

در صورتی که عفونت واژن مکرر اتفاق بیفتد پزشک متوجه خواهد شد که بزرگ بودن لابیا می تواند یکی از چندین علت ابتلا به عفونت واژن باشد. بنابراین این عمل یکی از گزینه های پیشنهادی درمانی برای خانم های مجرد خواهد بود.

۰۰:۵۴
truncate dir-rtl

علت عفونت در دختران باکره چیه؟

آیا محدودیت سنی برای لابیاپلاستی وجود دارد؟

معمولاً، برای لابیاپلاستی محدودیت سنی مشخصی وجود ندارد. اما، تصمیم نهایی بر اساس ویژگی‌ها و نیازهای هر فرد و همچنین توصیه‌های بهترین جراح لابیاپلاستی باید گرفته شود.

در بسیاری از موارد، زنانی که مشکلات ظاهری و عملکردی در لابیاها را تجربه می‌کنند، مستعد برای لابیاپلاستی هستند. این مشکلات می‌توانند شامل اندازه بزرگ یا کوچک لابیاها، تغییرات پس از زایمان یا پیری و غیره باشند.

آیا-محدودیت-سنی-برای-لابیاپلاستی-وجود-دارد؟

به هر حال، عوامل دیگر نظیر وضعیت سلامت عمومی، تاریخچه پزشکی، وجود عوارض و مشکلات مرتبط و توقعات شخصی نیز در تصمیم‌گیری درباره سن مناسب لابیاپلاستی مهم هستند، . پزشک شما با توجه به این عوامل، می‌تواند به شما راهنمایی کند و تصمیم درستی را در مورد محدودیت سنی برای جراحی لابیاپلاستی بگیرید.

اما به طور کلی می توان گفت که افرادی در محدوده سنی بین ۱۸ سال الی ۶۵ سال قرار دارند برای انجام این جراحی مناسب هستند.

حداقل و حداکثر سن مناسب لابیاپلاستی

در مورد حداقل سن، معمولاً افراد زیر سن قانونی معمولاً ۱۸ سال، نمی‌توانند به طور قانونی این جراحی را انجام دهند، مگر اینکه مشکل جدی وجود داشته باشد و طبق صلاحدید پزشک متخصص نیاز به انجام این جراحی باشد.

در مورد حداکثر سن نیز باید ذکر کرد که در سنین بالاتر عواملی از قبیل وضعیت سلامت عمومی و تاریخچه پزشکی در تصمیم گیری تاثیر دارند. اما به طور کلی می توان گفت که تا قبل از یائسگی یعنی به طور حدودی تا سن ۶۵ سالگی باید این جراحی انجام شود، چرا که هنوز سرعت کلاژن سازی و ترمیم زخم ها مناسب است. ولی در سنین بالاتر از ۶۵ به دلایلی از قبیل جوش خوردن کند زخم ها، ایجاد عوارض، وجود بیماری های مختلف و… انجام این جراحی توصیه نمی شود.

سوالات متداول سن مناسب لابیاپلاستی

آیا نوجوانان نیز میتوانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

در این خصوص باید گفت که به غیر از موارد جدی تا زمان بزرگسالی و رسیدن به بلوغ باید از انجام این جراحی خودداری کرد.

آیا در دوران یائسگی می توان لابیاپلاستی انجام داد؟

به طور معمول انجام این جراحی در دوران یائسگی توصیه نمی شود و باید به بعد از آن موکول کرد.

در نهایت…

مهمترین نکته این است که قبل از تصمیم‌گیری در خصوص سن مناسب لابیاپلاستی، با یک پزشک متخصص مشورت کنید. او می‌تواند شرایط شما را بررسی کرده و بر اساس ویژگی‌ها و نیازهای شما، به شما راهنمایی کند و اطلاعات کاملی در مورد روند جراحی، محدودیت‌ها و نتایج مورد انتظار ارائه کند. با مشورت می‌توانید تصمیم درستی را بگیرید.

لینک های مفید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =