info@drhajiha.com 88195831 (021)

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی، روشی است که به کوچک کردن طول لابیا مینور (لب داخلی واژن) می پردازد. این روش عمدتا با هدف جوانسازی واژن انجام می شود و می تواند به تسکین علائم ناشی از هایپرتروفی (بزرگ بودن لابیا) کمک کند.

بزرگ بودن لابیا مینور می تواند منجر به بروز درد حین رابطه جنسی شود. هم چنین بسیاری از خانم ها به دلیل بزرگ بودن لابیاهای خود از پوشیدن لباس های تنگ خجالت می کشند و یا احساس ناراحتی می کنند، به خصوص هنگام راه رفتن و انجام کارهای روزانه. در صورتی که خانمی از مشکلات گفته شده خسته شده باشد، می تواند از مزایای لابیاپلاستی بهره ببرد.

پس می توانیم به این نتیجه برسیم که لابیاپلاستی علاوه بر تاثیری که بر روی زیبایی و جوانسازی واژن می گذارد، جنبه های درمانی نیز دارد.

لابیاپلاستی، روشی است که به کوچک کردن طول لابیا مینور (لب داخلی واژن) می پردازد. این روش عمدتا با هدف جوانسازی واژن انجام می شود و می تواند به تسکین علائم ناشی از هایپرتروفی (بزرگ بودن لابیا) کمک کند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 88195831 021

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی، روش بسیار ساده و سرپایی است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود، که البته در صورت تمایل می توان از بیهوشی نیز استفاده کرد. جهت انجام این روش، قسمت کوچکی از لابیا به آرامی و با دقت، جهت اصلاح مشکلات بیمار بریده می شود. در پایان، لبه های لابیا با بخیه های قابل جذب بسته خواهد شد.

در صورتی که این عمل با بی حسی انجام شود، بیمار می تواند بلافاصله بعد از جراحی، به منزل برگردد و مشکلی در انجام کارهای خود نخواهد داشت. اما در صورتی که عمل با بیهوشی انجام شود، بهتر است فردی بیمار را همراهی کند، چرا که تا چند ساعت بعد از عمل، عوارض ماده بیهوشی در بدن باقی خواهد ماند.

چه افرادی می توانند از مزایای لابیاپلاستی بهره ببرند؟

قسمت خارجی ناحیه تناسلی را لابیا می نامند: لابیا مینور و لابیا ماژور. لابیا ماژور، لب های خاجی و بزرگ که موهای ناحیه تناسلی در این قسمت رشد می کند. لابیا مینور، لب های داخلی و کوچک تر که هیچ گونه مویی در این ناحیه مشاهده نمی شود. در حالت طبیعی، لابیا مینور، بیرون زده تر از لابیا ماژور می باشد.

این بیرون زدگی در برخی خانم ها بسیار بیشتر از حالت طبیعی است و می تواند منجر به بروز مشکلاتی در زیبایی ظاهری و یا مشکلات سلامتی شود. مشکلاتی از قبیل احساس درد و ناراحتی حین رابطه جنسی و انجام برخی فعالیت ها. اما خوش بختانه، لابیاپاستی به رفع این قبیل مشکلات کمک می کند.

اقدامات و آمادگی قبل از لابیاپلاستی

یکی از نکات مهم پیش از انجام لابیاپلاستی، انتخاب متخصص زنان با تجربه در این زمینه می باشد تا بهترین نتایج حاصل شود. پزشک با معاینه و بررسی دقیق ناحیه تناسلی و واژن به این نتیجه می رسد که چه میزان از لابیا باید برداشته شود.

پیش از انجام لابیاپلاستی، ناحیه تناسلی باید با آب و صابون کاملا تمیز شسته شود. با این که احتمال بروز درد بعد از لابیاپلاستی بسیار کم است، اما برای بیمار داروهای مسکن در نظر گرفته می شود.

تکنیک لابیاپلاستی

لابیاپلاستی به دو روش Trim  و Wedge انجام می شود.

روش Trim، ساده ترین روشی است که پزشک جهت انجام لابیاپلاستی استفاده می کند. در این روش، برش عمودی کوچکی با استفاده از لیزر و یا چاقوی جراحی در امتداد طولی لابیا ایجاد می شود. در مرحله بعد، هر گونه بافت اضافی ناحیه برداشته خواهد شد.

این روش برای خانم هایی مناسب است که از طول لابیاها و یا نامتقارن بودن لبه های لابیاها ناراضی هستند. علاوه بر این، خانم هایی که خواهان روشن تر شدن پوست نواحی اطراف لابیا هستند، این روش برای شان مناسب تر است.

در روش Wedge، بافت اضافی لابیا برداشته می شود. زخم  با استفاده از فلپ پوستی بسته می شود. به همین خاطر، بافت طبیعی لابیا نیز باقی می ماند و کمترین میزان اسکار بر جای خواهد ماند. در این روش، امکان برداشت همزمان چین های اضافی کلیتوریس نیز وجود دارد.

روش Wedge، مناسب خانم هایی است که از نامتقارن بودن لابیاهای خود ناراضی هستند.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

اقدامات و مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

بعد از پایان عمل، تمام نکات و مراقبت های لازم در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. نکته ای که وجود دارد این است که دوره نقاهت این عمل در هر فردی متفاوت است و پزشک مراقبت ها را با توجه به شرایط بیمار خود در نظر خواهد گرفت. اما لابیاپلاستی یک دوره نقاهت کلی را به همراه دارد که در این جا به بررسی آن ها می پردازیم.

  • بعد از عمل، احتمال مشاهده التهاب و تورم در نواحی اطراف لابیا وجود دارد، که کاملا طبیعی بوده و به مرور محو خواهد شد. برخی افراد از بی حس بودن ناحیه شکایت می کنند که این مورد نیز با گذشت زمان برطرف خواهد شد.
  • در خصوص مدت زمان استراحت و زمان بازگشت به کار، که سوال بسیاری از بیماران می باشد باید بگوییم که طول مدت زمان استراحت در هر فردی متفاوت است و تا حد بسیاری به توانایی جسمانی بستگی دارد. اما نکته مهم این است که توصیه می شود بیمار اگر می تواند یک تا دور روز را کامل در منزل استراحت کند.
  • انجام فعالیت های شدید و ورزش به مدت دو هفته ممنوع است. چرا که این قبیل حرکات، باعث افزایش تورم می شوند. بعد از دو هفته توصیه می شود تمرینات بدنی با پیاده روی آغاز و سپس به شدت تمرینات افزوده شود. انجام برخی ورزش ها مانند دوچرخه سواری و یا اسب سواری، باعث افزایش اصطکاک لابیاها با سطح می شود.
  • بعد از جراحی، برقراری رابطه جنسی به مدت حداقل یک ماه ممنوع می باشد. آن هم به این دلیل که حین رابطه امکان تغییر شکل و فرم لابیای جدید وجود دارد. استفاده از کاندوم و یا ابزارهای مشابه نیز ممنوع می باشد.
  • یکی دیگر از نکاتی که بیمار باید به آن اهمیت دهد این است که پوشیدن لباس زیر تنگ نیز در طول دوره نقاهت می تواند باعث تغییر شکل لابیا و بی اثر کردن جراحی شود.
  • ممکن است تا یک هفته بعد از جراحی، خونریزی اتفاق بیفتد که می توان از پدهای بهداشتی استفاده کرد. اما در صورت ادامه شدن خونریزی حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

سخن آخر

این نکته را در نظر داشته باشید که لابیاپلاستی نیز همانند سایر روش های جراحی می تواند با عوارض و خطراتی مانند خونریزی، عفونت و یا دفرمه شدن لابیاها همراه باشد. اما در صورتی که این عمل تحت نظر متخصص زنان با تجربه انجام شود، احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید.

نتایج لابیاپلاستی بلافاصله بعد از انجام آن، احساس می شود و باعث بالا رفتن سطح اعتماد به نفس فرد نیز خواهد  شد.

پاسخ

سیزده − پنج =

Call Now Button