info@drhajiha.com 88195831 (021)

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

واژینوپلاستی روشی است که هدف آن تنگ کردن واژن است که در اثر زایمان و یا افزایش سن شل شده است.

درست است که بافت واژن می تواند کشسانی داشته باشد اما سفت کردن بافت واژن با استفاد از جراحی نمی تواند تقویت پاسخ جنسی اعم از میل جنسی، برانگیختگی و ارگاسم را تقویت کند، پاسخ جنسی افراد به فاکتورهای روحی و فردی مرتبط است. علاوه بر این حساسیت جنسی به طور خودکار منجر به لذت بیشتر نمی شود و در واقع می تواند منجر به درد شود.

لابیاپلاستی یا کوچک کردن لابیا (لب های اطراف واژن)

لابیاپلاستی نوعی جراحی پلاستیک در ناحیه لابیا است (لب های اطراف واژن) که می تواند به تنهایی و یا با واژینوپلاستی انجام شود. لابیاپلاستی اندازه و شکل لابیا را تغییر می دهد و معمولا سبب کوچک تر شدن یا تصحیح قرینگی بین آن ها می شود.

بهترین توصیه برای خانم هایی که جراحی زیبایی واژن را مد نظر دارند این است که در مورد احساسات و نگرانی های خود در مورد ناحیه واژن به طور واضح و روشن با پزشک جراح و متخصص زنان صحبت کنند.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : ۸۸۱۹۵۸۳۱ ۰۲۱

جراحی ترمیمی زنان در مقابل زیبایی زنان

برای تصمیم گیری در مورد این که آیا باید واژینوپلاستی و یا لابیاپلاستی انجام دهید مهم است که تفاوت بین جراحی ترمیمی و جراحی زیبایی را بدانید.

جراحی ترمیمی عملکرد بخشی از بدن را بهبود می بخشد در حالی که جراحی زیبایی، زیبایی شناسی آناتومی نرمال را تغییر می دهد. برای مثال جراحی بینی را در نظر بگیرید، در این شرایط جراح می تواند حفره داخلی بینی را بازسازی کند به نحوی که به تنفس بهتر شما کمک کند یا این که بینی شما را شکل دهد و دلیل آن صرفا ظاهری است.

انجمن زنان و زایمان آمریکا در مورد جراحی زیبایی واژن و خطرات جراحی زیبایی واژن هشدار داده است و این که داده های علمی کافی در مورد اثربخشی و بی خطر بودن این جراحی در دست نیست.

در گذشته جراحی واژن واژینوپلاستی با هدف بازسازی انجام می شد آن هم زمانی که واژن دچار نقص مادرزادی بوده (برای مثال خیلی کوتاه بوده است مانند vaginal agenesis) به این ترتیب یک دختر می توانست رشد کرده و دفع ادرار، قاعدگی و نزدیکی نرمالی داشته باشد.

جراحی های مرتبط با واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

اخیرا واژینوپلاستی در دسته جراحی های زیبایی قرار گرفته و با عنوان جوان سازی واژن شناخته می شود. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان مدعی اند که این جراحی همانند سایر جراحی های زیبایی به زیبایی و اعتماد به نفس خانم ها کمک می کند.

در حقیقت انجمن زنان و زایمان آمریکا عنوان می کند ظاهر ناحیه تناسلی زنان می تواند بسیار متنوع باشد و همه این ها به لحاظ آناتومیکی صحیح هستند. هیچ راه صحیحی برای شکل گیری واژن و یا لابیا وجود ندارد.

روش های جوانسازی واژن

در ادامه برخی از روش های جوانسازی واژن ارائه می شود:

  • Revirgination: هایمن بافت نازکی است که در دهانه ورودی واژن قرار دارد و به طور طبیعی بعد از اولین نزدیکی خانم پاره می شود. جراحی به نام هایمنوپلاستی به ترمیم واژن به نحوی کمک می کند که به حالت اصلی قبل از فعالیت جنسی بازگردد. از آن جایی که باورهای مذهبی قوی در مورد اهمیت بکارت در برخی فرهنگ ها وجود دارد این روش یکی از بحث برانگیزترین جراحی های زیبایی واژن محسوب می شود.
  • Clitoral unhooding: این جراحی به منظور برداشت بافتی انجام می شود که به طور نرمال ناحیه کلایتوریس را می پوشاند.
  • تقویت نقطه جی: دیواره جلویی واژن به باور برخی متخصصین دربردارنده نقطه شهوانی به نام جی پوینت یا نقطه جی واژن می باشد که بخش تحریک پذیری برای برانگیختگی و ارگاسم زنان محسوب می شود. در این روش جراحی واژن، کلاژن به دیوار جلویی واژن تزریق می شود که به لحاظ نظری می تواند منجر به افزایش لذت جنسی شود.

عوارض جراحی زیبایی واژن یا عوارض واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

رضایت مندی خانم ها و نرخ بروز عوارض به دنبال انجام واژینوپلاستی و لابیاپلاستی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

عوارض جراحی زیبایی واژن

عبارت است از:

  • عفونت
  • تغییراتی دائمی در احساس
  • دردی مستمر
  • زخم

بهترین توصیه برای خانم هایی که جراحی زیبایی واژن را مد نظر دارند این است که در مورد احساسات و نگرانی های خود در مورد ناحیه واژن به طور واضح و روشن با پزشک جراح و متخصص زنان صحبت کنند، همچنین انتظاراتی که از جراحی در ذهن دارند را مطرح کنند و در مورد سایر گزینه های غیر جراحی نیز با پزشک جراح و متخصص زنان مشورت نمایند.

ورزش هایی موسوم به کگل می تواند ماهیچه های واژن را تقویت کرده و برای مثال به افزایش برانگیختگی جنسی کمک کند، مشاوره نیز می تواند به اعتماد به نفس در روابط جنسی کمک کند.

پاسخ

2 × چهار =

Call Now Button