info@drhajiha.com 88195831 (021)

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

با گذشت زمان ناحیه تناسلی خانم ها که همان واژن نام دارد دچار تغییراتی می شود. این تغییرات شامل افتادگی، شل شدگی، کاهش حجم لابیاها می شود. عوامل زیادی در بروز این مشکلات نقش دارند. بسیاری از خانم هایی دچار این تغییرات می شوند از کیفیت نامطلوب رابطه جنسی خود و نرسیدن به ارگاسم شکایت دارند. یا در اثر زایمان های مکرر دچار گشادی واژن یا پارگی ناحیه پرینه خود شده اند. جهت برطرف کردن هریک از این مشکلات روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به هر یک از آنها اشاره می شود.

با گذشت زمان ناحیه تناسلی خانم ها که همان واژن نام دارد دچار تغییراتی می شود. این تغییرات شامل افتادگی، شل شدگی، کاهش حجم لابیاها می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی از دکتر ندا حاجیها متخصص زنان و زایمان ، با شماره زیر و پیج اینستاگرام ارتباط برقرار کنید. شماره های تماس : 88195831 021

یه طور کلی جراحی های زیبایی واژن به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. شایع ترین جراحی هایی که امروزه انجام می شوند شامل موارد ذیل می باشد:

جراحی لابیاپلاستی

یکی از عمل های شایع در جراحی های زیبایی زنان عمل لابیاپلاستی می باشد. لابیاپلاستی در واقع به بزرگی بیش از حد و یا نامتقارن بودن لابیا مینورها گفته می شود که این حالت علاوه بر اینکه از زیبایی های ناحیه تناسلی کم می کند. قاعدتا این لبه ها نباید از لبه های بزرگ بیرون بزنند اگر این لبه ها بیرون بزنند و بزرگ باشند و مشکلات زیادی را برای بیمار ایجاد کند می توان با عمل جراحی ترمیم کرد.

مشکلات متعددی که ایجاد می کند معمولا به هنگام ورزش، برقراری رابطه جنسی، پوشیددن لباس های تنگ و حتی انجام فعالیت های روزمره برای فرد ایجاد می شود. بدشکلی و عدم تقارن لابیاها معمولا می تواند به دنبال حاملگی، زایمان و یا حتی یائسگی ایجاد شود هرچند گاهی اوقات نیز عامل ژنتیکی می تواند موجب بروز آن شود و یا می تواند به دنبال اضافه وزن فرد ایجاد شود. در تمام این موارد می توان از لابیاپلاستی استفاده کرد. در عمل لابیاپلاستی لبه های کوچک ناحیه تناسلی کوچک می شود،

انواع روش های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی معمولا به دو روش انجام می شود:

  • یا این عمل را می توان در اتاق عمل در حالتی که فرد در بیهوشی کامل به سر می برد انجام داد.
  • و یا اینکه می توان با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی حتی بدون ایجاد بخیه در ناحیه یک لابیاپلاستی زیبا انجام داد. این نوع لابیاپلاستی امروزه نتایج بهتری از روش جراحی نیز به دنبال داشته.

تنگ کردن واژن

معمولا برای تعیین میزان شل شدگی واژن از یک تکنیک استانداردی به نام پاپکیو استفاده می شود که طبق آن میزان شل شدگی را به 5 مرحله (0، 1، 2، 3 و 4) تقسیم بندی کرد.

مرحله اول

در معاینه اگر میزان گشادی واژن در مرحله 0 و 1 باشد می توان از روش های کم تهاجمی مانند لیزر برای کلاژن سازی و درمان گشادی واژن استفاده کرد.

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

مرحله دوم

در این مرحله بهترین روش استفاده از عمل جراحی APR می باشد. در این روش یعنی فاشیای قدامی و خلفی ترمیم می شود. این عمل جراحی معمولا در بیمارستان انجام می شود

مرحله سوم

در مرحله 3 و 4 که در واقع گشادی و شل شدگی بیشتر است، علاوه بر ترمیم دیواره قدامی و خلفی واژن باید از ساسپنشن یعنی فیکس کردن واژن به لیگامان های لگنی استفاده می شود.

پرینورافی یا از بین بردن گشادی واژن

زمانی که ورودی واژن آسیب دیده باشد و گشاد شده باشد یا پارگی داشته باشد عمل جراحی پربنه پلاستی می باشد که در لبه های بزرگ واژن در صورتی که بیمار بخواهد چربی یا ژل تزریق کند تا مقداری برجسته شود.

دکتر ندا حاجیها

دکتر ندا حاجیها در سال 1386 پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی عمومی به مدت 2 سال در شاهرود، طرح پزشکی عمومی خود را گذراندند. در سال 1395 ایشان موفق به دریافت بورد تخصصی جراحی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و سپس دو سال به عنوان طرح دوره تخصص در استان کردستان به ارائه خدمات درمانی پرداختند. دکتر حاجیها در حال حاضر در بیمارستان فوق تخصصی تندیس و مطب خود، مشغول به فعالیت در حوزه زنان، زایمان و نازایی، جراحی های ترمیمی و زیبایی زنان می باشند. ایشان همواره تلاش خود را برای ارتقای دانش و مهارت خود به کار گرفته اند و با شرکت در کنگره های معتبر و یادگیری متدها و درمان های جدید در به روز نگه داشتن دانش خود کوشیده تا بتواند در بالاترین سطح استانداردها به هموطنان عزیز خدمت رسانی نماید.

پاسخ

سیزده − 12 =

Call Now Buttonتماس با دکتر ندا حاجیها